Wydatki poniesione na zakup biletów lotniczych dla kurierów zakupionych z rachunków bankowych Spółki, ale wystawionych na nazwisko kurierów pracujących na podstawie umowy cywilnoprawnej ze spółką mogą Państwo zaliczyć do koszty uzyskania przychodów. Wymienione koszty będą miały związek z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą i służą realizacji celu osiągnięcia przychodów ze źródła
Zwolnienie z opodatkowania zwrotu asystentom osób niepełnosprawnych kosztów poniesionych z tytułu korzystania z własnego pojazdu lub udostępnionego środka transportu do realizacji zadań.
Wskazanie, czy oferowane przez Spółkę usługi stanowią usługi transportu pasażerskiego międzynarodowego, opodatkowania świadczonych usług stawką 0%, wskazania czy usługa obejmująca pierwszy i ostatni lot w sezonie bez udziału pasażerów oraz z udziałem pasażerów stanowi kompleksową usługę transportu międzynarodowego.
Obowiązek informacyjny gminy z tytułu świadczeń nieodpłatnych na rzecz mieszkańców, finansowanych z funduszu sołeckiego.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.
Sprzedaż biletu lotniczego wraz z Usługami dodatkowymi stanowi świadczenie kompleksowe, a miejsce świadczenia Usług dodatkowych znajduje się – jak w przypadku usług transportu lotniczego – poza terytorium kraju
Opodatkowanie otrzymanych kwot w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu w sytuacji braku aktualnego biletu komunikacji miejskiej uprawniającego do korzystania z terenu parkingu oraz utraty/zniszczenia biletu wjazdowego na parking.
Do świadczonych przez Wnioskodawcę usług udziału w Festiwalu – z tytułu których są/będą uiszczane opłaty na rzecz Centrum – nie ma/nie będzie mieć zastosowania zwolnienie od podatku VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych w art. 18eb ust. 7 ustawy o CIT, wymienionych we wniosku wydatków.
1. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków których element wynagrodzenia stanowią Koszty podroży (Model I)? 2. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków obejmujących koszty podróży na podstawie otrzymanych dokumentów, w których jako nabywca będzie wskazana Spółka, jak również przekazanych przez członków Zespołów projektowych dokumentów
Skutki podatkowe otrzymania dofinansowania do przewozów pasażerskich.
Usługi odpłatnego wstępu na ekspozycję oraz bilety wstępu na ekspozycję z oprowadzaniem w języku polskim bądź obcym (oznaczone we wniosku numerami 1 i 2) nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy. Natomiast usługi oznaczone we wniosku nr 3 i 4 korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 ustawy.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji na kasie rejestrującej płatności za usługi organizacji transportu zbiorowego świadczonych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym w zakresie sprzedaży biletów za bagaż oraz zwierzęta za pośrednictwem Aplikacji.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem poniesionych kosztów przez asystentów osobistych osób niepełnosprawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych w ramach Projektu usług transportu pasażerskiego oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Inwestycji.
Brak obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej on-line
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika – sprzedaż biletów po obniżonej cenie.
brak zwolnienia od podatku VAT usługi przewodnickiej (w tym też usługi przewodnickiej z udostępnieniem zestawu słuchawkowego), ze względu na zastosowanie do tych usług art. 43 ust. 19 pkt 3 ustawy, brak zwolnienia od podatku VAT usługi udostępnienia audio-przewodnika, ze względu na zastosowanie do tej usługi art. 43 ust. 19 pkt 3 ustawy, brak zwolnienia od podatku VAT usług szkolenia i egzaminu na
Wnioskodawca w odniesieniu do opisanych usług polegających na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy.