Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
miejsca i sposobu rozliczenia podatku dochodowego z działalności Oddziału w Niemczech, konieczności ewidencjonowania przez Oddział osiągniętych przychodów i poniesionych kosztów uzyskania przychodów, sposobu rozliczania przez Spółkę przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych z funkcjonowaniem Oddziału w Niemczech, ustalenia skutków podatkowych dla Spółki z tytułu wpłat na PFRON.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu otrzymanego z PFRON dofinansowania do składek na ubezpieczenie społeczne oraz korekty przychodów w przypadku zwrotu części otrzymanego dofinansowania.
Czy Wnioskodawca powinien zaliczyć kwoty umorzonych należności cywilnoprawnych z tytułu nienależytego wykorzystania kwoty przekazanego dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do likwidacji barier architektonicznych i technicznych na podstawie umowy wraz z ustawowymi odsetkami do przychodu świadczeniobiorców. podlegającemu opodatkowaniu podatkiem dochodowym
1. Czy otrzymane środki wolne są od podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy Wnioskodawca ma prawo do uznania za koszt uzyskania przychodów zakup środków trwałych, usług oraz wyposażenia?
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Wydatki wynikające z duplikatów faktur za lata poprzednie, dotyczące usług zrealizowanych w poprzednich latach finansowych nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów roku bieżącego. Reasumując, stanowisko Wnioskodawcy, iż duplikaty faktur kosztowych za lata poprzednie (usługi zrealizowane w poprzednich latach finansowych, w przypadku których wpływ dokumentów do działu księgowości nastąpił w roku
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu poniesionego wkładu własnego na zakup samochodu w ramach programu PFRON "Sprawny dojazd".
Czy do przychodów podatkowych należy zaliczyć kwotę refundacji składek z PFRON na ubezpieczenia społeczne, pod datą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy przedsiębiorcy?
czy Wnioskodawca miał możliwości dokonania odliczenia podatku VAT oraz rozliczenie otrzymanej dotacji z PFRON według wartości brutto otrzymanych faktur ?
Czy świadczenia wypłacane osobom niepełnosprawnym finansowane ze środków PFRON są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość odliczenia naliczonego podatku VAT od zakupionych środków trwałych (sprzęt do rehabilitacji osób niepełnosprawnych).
Czy dotacja celowa otrzymana z PFRON-u przez Urząd Gminyprzeznaczona na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy można obniżyć kwoty podatku należnego o podatek naliczony z tytułu zakupu sprzętu medycznego w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami"?
1.Czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT dofinansowanie otrzymane przez Miasto ze środków PFRON na zakup nowego pojazdu samochodowego dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych?2.Czy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z dokonaniem zakupu ww. pojazdu?3.Czy należy opodatkować umowę użyczenia zakupionego samochodu zawartą z własną jednostką