Interpretacje

Interpretacja
07.11.2024 Podatki

Ustalenie, czy Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia posiada lub będzie posiadać w Malezji zakład oraz limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji

Interpretacja
07.11.2024 Podatki

Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia nie będzie posiadała w Malezji zakład w rozumieniu przepisów polsko-malezyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, - Limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 oraz ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji,

Interpretacja
18.04.2024 Podatki

W części dotyczącej usług programistycznych Usługi podwykonawstwa nie będą stanowiły usług technicznych na gruncie UPO Polska-Malezja. W konsekwencji, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do poboru WHT od tej części wynagrodzenia za Usługi podwykonawstwa. Wynagrodzenie za Usługi podwykonawstwa w części dotyczącej usług programistycznych będzie bowiem zwolnione z WHT w Polsce, gdyż będzie stanowiło zyski

Interpretacja
09.04.2021 Podatki

Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo posiadające siedzibę i faktyczny zarząd w Malezji.

Interpretacja
10.09.2020 Podatki

Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo posiadające siedzibę i faktyczny zarząd w Malezji.

Interpretacja
03.04.2019 Podatki

Rozliczenie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Malezji, Kanady, Hiszpanii i Republiki Południowej Afryki.

Interpretacja
06.02.2017 Podatki

1. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce za rok 2016 i lata następne? 2. Czy w zeznaniu podatkowym za rok 2016 i lata następne Wnioskodawca jest obowiązany wykazać dochody uzyskane z tytułu pracy najemnej na statkach zarządzanych przez przedsiębiorstwo z miejscem faktycznego zarządu w Malezji? 3. Czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy uzyskanych w roku 2016 i

Interpretacja
12.04.2016 Podatki

Dochody z pracy najemnej na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwa z faktycznym zarządem i siedzibą w Norwegii, Singapurze, Malezji, na Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Interpretacja
23.02.2016 Podatki

Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem w Malezji i Brazylii i ulga abolicyjna.

Interpretacja
16.02.2016 Podatki

Obowiązek złożenia zeznania podatkowego oraz możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku (Malezja, Wielka Brytania).

Interpretacja
17.09.2010 Podatki

Czy podatek, o którym mowa w Labuan Business Activity Tax Act, 1990 (LBATA), dotyczący spółek położonych na terytorium Labuanu, stanowiącym terytorium Malezji, objęty jest definicją podatku malezyjskiego zgodnie z postanowieniami art. 2 ust. 1 lit. b) umowy między Rządem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej a Rządem Malezji o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania

Interpretacja
06.04.2009 Podatki

powstanie obowiązku podatkowego na terenie Polski z tytułu otrzymania przez malezyjską Spółkę darowizny lub darowizn w postaci pieniędzy i / lub innych aktywów, w szczególności udziałów / akcji spółek kapitałowych mających siedzibę na terenie Polski od osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terenie Polski.

Interpretacja
18.02.2009 Podatki

Czy darowizna udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością na rzecz spółki kapitałowej z siedzibą w Malezji spowoduje powstanie przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
10.12.2008 Podatki

Czy w sytuacji uzyskania dochodów z pracy w Polsce oraz dochodów z tytułu pobytu służbowego w Malezji zastosowana w zeznaniu metoda wyłączenia z progresją jest prawidłowa?