Interpretacje

Interpretacja
04.11.2024 Podatki

W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na nabycie (objęcie) umarzanych udziałów (koszty uzyskania przychodu Spółki).

Interpretacja
10.10.2024 Podatki

Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.

Interpretacja
10.10.2024 Podatki

Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.

Interpretacja
07.08.2024 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.

Interpretacja
04.06.2024 Podatki

Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.

Interpretacja
05.03.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych przejęcia udziałów w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.

Interpretacja
30.01.2024 Podatki

Skutki podatkowe związane z przeniesieniem przez Spółkę własności opisanych we wniosku Nieruchomości w zamian za spłatę zobowiązań względem Wspólnika – dokonanym w ramach instytucji „datio in solutum”.

Interpretacja
09.10.2023 Podatki

1. Czy ewentualny przychód uzyskany przez Wspólnika z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów w Spółce podlegałby opodatkowaniu w Polsce, a Spółka zobowiązana byłaby do poboru podatku od powstałego dochodu? 2. Czy Spółka powinna rozpoznać przychód, o którym mowa w art. 14a ustawy o CIT, tj. przychód w wysokości wartości rynkowej zobowiązania z tytułu zbycia w celu umorzenia udziałów (akcji) w Spółce

Interpretacja
22.03.2023 Podatki

Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczenia zastępczego wypłaconego przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta w ramach gwarancji. Uznanie za przychód odszkodowania otrzymanego przez Wnioskodawcę od ubezpieczyciela.

Interpretacja
13.01.2023 Podatki

Sposób ustalenia wartości kosztów podatkowych w przypadku sprzedaży udziałów nabytych w drodze datio in solutum.

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

Orzeczenie zatwierdzające układ nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie wywoła skutków prawnych tożsamych do czynności określonych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z realizacją postanowień układu, w tym przejęciem składników majątku Dłużnika, nie będzie ciążył na Państwu obowiązek podatkowy w podatku od czynności

Interpretacja
08.12.2022 Podatki

PIT - w zakresie skutków podatkowych przeniesienia prawa własności 49% udziałów w spółce z o.o. oraz części wierzytelności z tytułu pożyczek.

Interpretacja
03.10.2022 Podatki

1) W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w ramach umowy datio in solutum, akcji SCSp w celu uregulowania zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu dywidendy lub zobowiązania Wnioskodawcy do wypłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce? 2) Czy przychód z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w

Interpretacja
05.08.2022 Podatki

Czy w związku z zawarciem ugody przed sądem powszechnym, w wyniku której dojdzie do spłaty wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek wraz z odsetkami od tych pożyczek na skutek przeniesienia własności urządzeń należących do Spółki, nastąpi po stronie Spółki przychód podatkowy.

Interpretacja
08.06.2022 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytego w drodze umowy datio in solutum.

Interpretacja
09.02.2022 Podatki

Czy w sytuacji świadczenia wzajemnego w postaci świadczenia usług na rzecz spółki z o.o. w zamian za umorzenie spłaty pożyczki, u Wnioskodawcy powstanie przychód do opodatkowania na gruncie art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o PIT?

Interpretacja
07.05.2021 Podatki

Opodatkowanie transakcji przeniesienia praw do posługiwania się znakiem towarowym.

Interpretacja
20.08.2019 Podatki

Czy opisana we wniosku umowa w związku z przeniesieniem na rzecz Wnioskodawcy praw i roszczeń do określonej w tejże umowie wysokości (.../12960 części) do opisanego w tymże akcie gruntu (opisanym w części dot. zdarzenia przyszłego) wraz z wszelkimi uprawnieniami, jakie się z nich wywodzą lub z nimi wiążą, zwłaszcza wierzytelnościami, w tym przyszłymi roszczeniami podlega opodatkowaniu podatkiem od

Interpretacja
19.07.2019 Podatki

zawarcie umowy przenoszącej prawa i roszczenia w trybie art. 453 Kodeksu cywilnego nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania obowiązku w podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
03.04.2019 Podatki

Czy nabycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności Spółki w drodze datio in solutum, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Poprzednia Następna