Czy dla powyższych transakcji zawartych ze Spółką z o.o. Gmina ma obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
określenie terminu ponownego skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy
Sposób określenia obrotu upoważniającego do korzystania ze zwolnienia podmiotowego usługi turystyki.
Kwestia obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów brytyjskiego funduszu emerytalnego (trustu) w Polsce.
Kwestia obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów brytyjskiego funduszu emerytalnego (trustu) w Polsce.
Kwestia obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów brytyjskiego funduszu emerytalnego (trustu) w Polsce.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy dla świadczonych usług biegłego sądowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy w podatku od towarów i usług w trakcie roku kalendarzowego.
Zwolnienie od podatku dostawy towaru używanego w postaci samochodu osobowego wykorzystywanego do czynności zwolnionych. Brak możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia w trakcie 2014 r.Brak utraty zwolnienia podmiotowego w wyniku sprzedaży samochodu osobowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ponownego wyboru przez Wnioskodawcę zwolnienia od podatku VAT.
Wspólnota Mieszkaniowa nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z termomodernizacją budynku.
Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży samochodów osobowych stanowiących środki trwałe, w momencie ich sprzedaży traci prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b) ustawy o VAT?
w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług w dowolnym miesiącu 2014 roku
Wskazanie, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług w dowolnym miesiącu roku kalendarzowego.
Czy Wnioskodawczyni może zrezygnować z rozliczania VAT i skorzystać ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art 113 ust. 1 ustawy o VAT w dowolnym miesiącu 2014 roku?
opodatkowanie podatkiem VAT usług polegających na udziale w kampaniach reklamowych, promocyjnych i informacyjnych
ponowny wybór zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku ze sprzedażą używanego samochodu osobowego stanowiącego środek trwały.
Czy usługi organizowania obozów językowych dla dzieci i młodzieży zarówno w stanie prawnym obowiązującym w roku 2010, jak i w zmienionym stanie prawnym w latach 2011 i 2012, były usługami korzystającymi ze zwolnienia przedmiotowego w podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca utraci zwolnienie określone w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT w związku z planowaną sprzedażą używanych samochodów osobowych stanowiących środki trwałe
Czy w przypadku świadczenia ww. usług rachunkowo-księgowych (bez doradztwa) przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT? Czy można na fakturze wykazywać usługi rachunkowo-księgowe i usługi dodatkowe świadczone w ramach kompleksowej usługi rachunkowo-księgowej?
Do obliczenia wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, od przekroczenia której uzależniona jest utrata zwolnienia podmiotowego od podatku, Wnioskodawczyni będzie wliczała całą naliczoną marżę z tytułu sprzedaży opisanych w stanie faktycznym towarów używanych, a nie cały przychód uzyskany ze sprzedaży takich towarów.
Gdy Wnioskodawca wybierze zwolnienie podmiotowe ze względu na wysokość obrotów, to w odniesieniu do towarów handlowych, niewykorzystanych (zgodnie zamiarem ich nabycia) do czynności opodatkowanych, będzie istniał obowiązek skorygowania odliczonego podatku naliczonego na podstawie art. 91 ust. 7d ustawy o VAT, w rozliczeniu za okres, w którym nastąpi zmiana przeznaczenia, w stosunku do nabytych towarów
Czy nabycie przez Wnioskodawczynię (żonę) na podstawie testamentu udziału w Spółce jest zwolnione od podatku od spadków i darowizn, w szczególności w związku z art. 4a?