1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Czy Wnoszący Aport będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu (straty) w związku z planowaną Transakcją w przychodach z zysków kapitałowych, o których mowa w art. 7b ustawy o CIT, w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej wnoszonego Przedmiotu Transakcji?
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci praw do znaku towarowego do spółki komandytowo-akcyjnej oraz trybu skorygowania rozliczenia podatku wynikającego z faktury aportowej
Określenie podstawy opodatkowania w momencie wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki 2, tj. w 2013 r.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym Transakcja będzie stanowiła sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o CIT, a w konsekwencji: 1) przychodem Spółki Sprzedającej w związku z dokonaniem Transakcji będzie należna cena równa wartości rynkowej zbywanych składników majątku; 2) kosztem Spółki Sprzedającej, w związku z dokonaniem Transakcji
Czy w związku ze stosowaniem art. 11 ust. 8 ustawy o CIT, przepisy art. 14 i art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, nie będą miały zastosowania do darowizn dokonywanych w ramach PGK? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w przypadku transakcji dokonywanych pomiędzy spółkami będącymi członkami PGK, przychodem z tytułu tych transakcji będzie wyłącznie cena (wynagrodzenie) określona przez strony transakcji, a zastosowania dla tych transakcji nie znajdą regulacje dotyczące ustalania przychodu z tytułu otrzymania świadczeń nieodpłatnych i częściowo odpłatnych, zawarte w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jak i regulacje
Czy w przypadku transakcji dokonywanych pomiędzy spółkami będącymi członkami PGK, przychodem z tytułu tych transakcji jest wyłącznie cena (wynagrodzenie) określona przez strony transakcji, a zastosowania dla tych transakcji nie znajdą regulacje dotyczące ustalania przychodu z tytułu otrzymania świadczeń nieodpłatnych i częściowo odpłatnych, zawarte w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jak i regulacje
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości określenia przez organ podatkowy dochodu na podstawie art. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych nabycia wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu w sytuacji, gdy wartość wierzytelności podlegających zwolnieniu z długu przekracza kwoty wymienione w art. 25a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wycena sporządzona wyłącznie dla celów bilansowych (Wycena Bilansowa) ma wpływ na wartość początkową Znaku Towarowego, która została określona zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. równa jest cenie nabycia określonej w umowie?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu w sytuacji, gdy wartość wierzytelności podlegających zwolnieniu z długu przekracza kwoty wymienione w art. 25a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości określenia przez organ podatkowy dochodu na podstawie art. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu.
Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?
Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego
Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu transakcji wymiany udziałów.
Czy zbycie Elektrowni wodnych na rzecz Y S.A. będzie stanowić zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT (co może mieć wpływ na sposób ujęcia i udokumentowania przedmiotowej transakcji dla celów podatku dochodowego od osób prawnych)?
Czy sprzedaż Elektrowni wodnych na rzecz Dzierżawcy będzie stanowić sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT (co może mieć wpływ na sposób ujęcia i udokumentowania przedmiotowej transakcji dla celów podatku dochodowego od osób prawnych)?
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia rzeczy ruchomych aportem do SKA.