Opodatkowanie usług doradczych na rzecz osób fizycznych (obcokrajowców) na terytorium Polski, a w związku z tym obowiązek ewidencjonowania ich sprzedaży na kasie rejestrującej.
1. Czy płatność z tytułu przeniesienia Kosztów prac rozwojowych nie stanowi dla XYZ przychodu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 updop, a w konsekwencji na Wnioskodawcy nie ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 updop? 2. Czy płatność z tytułu Kosztów prac rozwojowych powinna być kwalifikowana jako zyski przedsiębiorstw, o których mowa w art. 7 UPO, podlegające opodatkowaniu w kraju siedziby
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż niemiecki podatek z tyt. nabycia nieruchomości, do którego uiszczenia zobowiązany jest Wnioskodawca należy zaliczyć do kategorii kosztów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, tj. do tzw. kosztów pośrednich, o których mowa w przepisie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT w zw. z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2) Czy prawidłowe jest stanowisko
Czy powinny zostać zaliczone do wartości początkowej środków trwałych powstających w ramach realizacji inwestycji wydatki z tytułu: - usług doradczych, - usług w zakresie przygotowania projektu budowalnego, - usług prawnych, - usług związanych z zagospodarowaniem terenu, - służbowych telefonów komórkowych pracowników, - wynagrodzeń dyrektorów, kierowników projektów, pracowników technicznych, - samochodów
zastosowanie wyłączenia, o którym mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do kosztów wynagrodzenia za usługi doradcze nabywane od podmiotu powiązanego
Czy w stosunku do opłaty z tytułu umowy licencyjnej oraz wynagrodzenia z tytułu umowy doradztwa gospodarczego znajdzie zastosowanie ograniczenie, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Uznanie wydatków poniesionych w związku z połączeniem za koszty uzyskania przychodów potrącalnych w dacie ich poniesienia.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi doradcze i sposobu ich rozliczenia
Świadczenie usług z zakresu planowania przestrzennego, które nie obejmują swoim zakresem usług o charakterze doradczym, i skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2017 r.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż niemiecki podatek z tyt. nabycia nieruchomości, do którego uiszczenia zobowiązany jest Wnioskodawca należy zaliczyć do kategorii kosztów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, tj. do tzw. kosztów pośrednich, o których mowa w przepisie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT w zw. z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?2) Czy prawidłowe jest stanowisko
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Spółkę Wydatków Strategicznych .
wydatki na przygotowanie i przeprowadzenie transakcji kosztami uzyskania przychodów o charakterze pośrednim
1. W którym momencie Spółka ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodów wydatki określone w punktach a) do c) powyżej, tj. wydatki ponoszone na wynagrodzenia Pracowników oraz składki od tych wynagrodzeń, podróże służbowe Pracowników oraz szkolenia Pracowników? 2. W którym momencie Spółka ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodów wydatki wskazane w punkcie d) powyżej, tj. wydatki na nabycie programów
Czy wydatki ponoszone na nabycie Usług transakcyjnych / doradczych opisanych w niniejszym wniosku stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki potrącalne w dacie ich poniesienia, na podstawie art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w sytuacji zaangażowania firm z Peru w celu kierowania pracami wykopaliskowymi i sporządzenia ekspertyz na temat prowadzenia prac wykopaliskowych i doradztwa będzie ciążył na Wnioskodawcy obowiązek odprowadzenia tzw. podatku u źródła, zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych właściwe jest stanowisko, że osoby prawne
prawo do odliczenia przez Gminę podatku z faktury dokumentującej nabycie usługi prawniczej dotyczącej podatkowego rozliczenia inwestycji polegającej na modernizacji targowiska miejskiego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem udziałów oraz określenia momentu zaliczenia ich do kosztów podatkowych.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na nabycie usług wskazanych w opisie stanu faktycznego mogą zostać potrącone jako podatkowy koszt uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
1. Czy koszty emisji obligacji stanowią koszt uzyskania przychodu? 2. Czy koszty ponoszone w związku z emisją obligacji powinny zostać zarachowane jako koszty uzyskania przychodu w całości jednorazowo, w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zdanie pierwsze?
Czy w związku z nabyciem opodatkowanych podatkiem VAT usług wsparcia", związanych z bieżącym funkcjonowaniem Podatnika, Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku wykazanego w fakturach, jako jej podatku naliczonego, związanego z wykonywaniem czynności opodatkowanych?
Czy w związku z nabyciem opodatkowanych podatkiem VAT usług wsparcia, związanych z bieżącym funkcjonowaniem Podatnika, Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku wykazanego w fakturach, jako jej podatku naliczonego, związanego z wykonywaniem czynności opodatkowanych?
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
Pytanie dotyczy określenia możliwości przeniesienia obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług z usługodawcy na usługobiorcę i prawidłowości wystawienia faktury korygującej.
Czy wystawiane faktury w zakresie stałego doradztwa podatkowego powinny być ujmowane w rejestrach VAT i jednocześnie wykazywane w deklaracji VAT-7 w terminie płatności?