Problem ujęcia kosztów transportu towarów na dokumentach sprzedaży (faktura VAT) w odrębnej pozycji oraz wliczania tych kosztów transportu do podstawy opodatkowania i stosowania stawki podatku właściwej dla realizowanej sprzedaży towarów.
Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, oraz dokumentowanie świadczonych usług.
Uznanie, że faktura wystawiona na osobę fizyczną stanowi podstawę do odliczenia podatku VAT i prawo do odliczenia podatku VAT z ww. faktury.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu broni, z faktury wystawionej na imię i nazwisko (nr pesel), w uwadze do faktury PŁATNIK: Firma. - Prawo do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego przy zakupie amunicji dla potrzeb dodatkowych kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje, tj. kursu instruktorskiego i samokształcenia.
Wskanie czy dokumenty zapisane w danym formacie, zawierające szerszy zakres danych niż faktura ustrukturyzowana i/lub prezentujące pewne dane w sposób inny, niż struktura FA, opatrzone kodem weryfikującym, spełnią warunki opisane w art. 106gb ust. 5 w związku z art. 106gb ust. 4 ustawy lub art. 106nf ust. 2 i ust. 3 w związku z art. 106nf ust. 1 oraz w związku z art. 106nh ust. 1 ustawy. Wskazanie,
Możliwość ujęcia na jednej fakturze dwóch czynności, dla których obowiązek podatkowy powstaje w różnych momentach.
Możliwość wystawienia faktury zbiorczej z tytułu sprzedaży licencji spółce z o.o. w okresie jednego miesiąca kalendarzowego oraz dane, które powinna zawierać ta faktura i sposób ich przedstawienia.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury otrzymanej od A.
Wykazywanie na fakturze w oddzielnych pozycjach usług opodatkowanych różnymi stawkami dotyczących jednego świadczenia.
poprawności wystawionych i otrzymanych faktur (pytania oznaczone w uzupełnieniu wniosku nr 3a i 3b)
stwierdzenie, czy dokument informacyjny, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego nr 1 i nr 2, stanowi fakturę w rozumieniu ustawy, brak obowiązku zapłaty kwoty podatku z dokumentu informacyjnego, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego nr 1 i nr 2, na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy,
Brak obowiązku i możliwość wykazywania rabatów transakcyjnych osobno na fakturach.
Zamieszczenie informacji dodatkowych na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach dotyczących rozliczenia transakcji.
Prawidłowości posługiwania się przez osobę fizyczną danymi na fakturach, o których mowa w art. 106e ust. 1 pkt 3 (imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy).
Treść wystawianej faktury otrzymywanej przez podmiot prowadzący przedszkola i żłobki dla skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Treść wystawianej faktury otrzymywanej przez podmiot prowadzący przedszkola i żłobki.
Braku obowiązku wykazywania na fakturze podstawy prawnej zwolnienia od podatku.
Sposób wystawiania faktur i dokumentowania transakcji na wystawianej fakturze zbiorczej.
Czy przechowywanie skanów zapewnia autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność dokumentu, czyni zadość obowiązkom przechowywania faktur oraz pozwala na odliczenie podatku od towarów i usług?
Stawka podatku VAT dot. usługi organizacji kuligów (usługi przewożenia osób zaprzęgiem konnym) oraz prawidłowość wystawienia faktury VAT (nazwy na fakturze: kulig) dokumentującej świadczenie tej usługi
Czy w związku z ww. uregulowaniami obowiązującymi operatorów publicznych (wyznaczonych) w zakresie dokumentowania usług pocztowych w obrocie międzynarodowym, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawiania faktur w myśl art. 106 ustawy o VAT z tytułu pobierania opłat za koszty związane z nadchodzącą pocztą międzynarodową, opłat tranzytowych oraz opłat z tytułu usług płatniczych?