Powstanie dochodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży posiadanego udziału w mieszkaniu.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do odliczenia podatku poprzez dokonanie korekty w rozliczeniu JPK-V7M złożonym za miesiąc, w którym nastąpi zbycie na podstawie art. 91 pkt. 7d ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
W zakresie odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku.
W przypadku sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym przed upływem 5 lat od daty jej nabycia w Polsce i wydatkowania w okresie 3 lat środków z jej sprzedaży na zakup domu w Holandii w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych Zainteresowanym będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 z podatku dochodowego od osób fizycznych
1. Czy Wnioskodawczyni będzie musiała płacić podatek z tytułu sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat, jeżeli kwotę uzyskaną z tej sprzedaży przeznaczy na własne cele mieszkaniowe – zakup domu/mieszkania w UE, w którym będzie pracowała i przebywała przez co najmniej kilka miesięcy w roku 2. Czy w przypadku zbycia nieruchomości zakupionej w Chorwacji, przed upływem 5 lat od daty jej nabycia wystąpi
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie w TBS.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży nieruchomości i mieszkania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Czy w związku ze sprzedażą lokali wraz z wyposażeniem oraz umeblowaniem Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zakupionego wyposażenia oraz umeblowania?
W zakresie zwolnienia od podatku planowanej sprzedaży mieszkań w ramach działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe w kontekście art. 10 ust. 1 pkt 8 updof sytuacji, w której po sprzedaży mieszkania przez spadkobierców, w tym Wnioskodawczynię, dysponujących aktem poświadczenia dziedziczenia, Sąd (na podstawie odnalezionego testamentu) unieważnił ww. poświadczenie dziedziczenia i orzekł, że jedyną spadkobierczynią jest Wnioskodawczyni, a pozostali spadkobiercy zwrócili jej środki uzyskane ze sprzedaży
Czy wydatki poniesione na remont i wyposażenie sprzedawanego lokalu stanowią koszt uzyskania przychodów w miesiącu, w którym zostały poniesione, czy też stanowią koszt uzyskania przychodów dopiero w miesiącu sprzedaży lokalu?
możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na zakup nieruchomości gruntowej budowlanej należącej do Wnioskodawcy jako osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą
Czy poniesiony wydatek związany z wykonywaniem ciążącego na Pani zapisu testamentowego stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia mieszkania?
Czy zakup wyposażenia do sprzedawanych mieszkań m.in. sprzętu AGD, mebli kuchennych i rolet może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2006 r., przychód uzyskany przez Wnioskodawcę ze sprzedaży mieszkania w części przeznaczonej na poczet zaliczki na nabycie mieszkania, będzie korzystać z ww. zwolnienia, jeśli w istocie dojdzie faktycznie do zawarcia ostatecznej umowy.
Możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy w sytuacji Wnioskodawcy zachodzi konieczność opłacenia podatku z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego?