Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych świadcząc osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym.
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. od dnia wznowienia działalności pomimo niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu.
Zwolnienie od podatku sprzedaży niezabudowanej nieruchomości gruntowej i obowiązek wystawienia faktury VAT.
skutki podatkowe dotyczące świadczenia usług wynajmu na rzecz Spółki cywilnej, w której jest Pan jednocześnie wspólnikiem.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową w roku podatkowym 2020 i latach przyszłych (kolejnych) oraz kosztów poniesionych przez Spółkę cywilną na prowadzoną działalność badawczo-rozwojową związaną z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej w roku podatkowym 2020 oraz latach przyszłych (kolejnych)
Transakcja kontrolowana jednorodna i obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej według preferencyjnej stawki.
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa Spółki cywilnej prowadzonej przez małżonków, między którymi istnieje wspólność majątkowa małżeńska, do indywidualnej działalności jednego z małżonków
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową w roku podatkowym 2020 oraz latach przyszłych (kolejnych) oraz kosztów poniesionych przez Spółkę cywilną na prowadzoną działalność badawczo-rozwojową związaną z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej w roku podatkowym 2020 oraz latach przyszłych (kolejnych)
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od towarów nabytych od spółki cywilnej.
Skutki podatkowe związane ze świadczeniem usług w ramach indywidualnej działalności gospodarczej na rzecz Spółki cywilnej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na uregulowanie zobowiązań dotyczących towarów handlowych wniesionych do spółki cywilnej przez wspólników tej spółki które zostały przez Nich nabyte w drodze spadku.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej, wydatków na nabycie towarów handlowych oraz majątku wykorzystywanego w indywidualnej działalności.
czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, otrzymanie przez Wnioskodawcę jako wspólnika Spółki Cywilnej darowizny w postaci udziału wynoszącego &½ części w prawie własności Przedsiębiorstwa, od ojca będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn?
czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, otrzymanie przez Wnioskodawcę jako wspólnika Spółki Cywilnej darowizny w postaci udziału wynoszącego &½ części w prawie własności Przedsiębiorstwa, od ojca będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn?
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu w postaci Znaku Towarowego i określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, w związku z tym, że umowa darowizny określi wartość darowanego znaku zgodnie z jego wartością rynkową, na podstawie art. 22g pkt. 1 ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 80, poz. 350 ze zm.; dalej: ustawa o PIT), Spółka Cywilna powinna ustalić wartość początkową otrzymanego przez osoby fizyczne
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wniesionego do spółki osobowej w drodze aportu prawa ochronnego do znaku towarowego, ustalenia wartości początkowej od wniesionego do spółki osobowej w drodze aportu prawa ochronnego do znaku towarowego.
Czy wniesione aportem do spółki cywilnej towary handlowe należy odnieść w koszty zakupu towarów pod datą ich wniesienia do spółki, czy też ująć w remanencie początkowym sporządzonym na dzień rozpoczęcia działalności spółki, który należy wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego można wprowadzone do działalności gospodarczej grunty zakwalifikować jako towar handlowy i jaki będzie moment poniesienia kosztu?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania prowadzonej indywidualnie działalności gospodarczej wartości towarów handlowych przekazanych przez Wnioskodawczynię ze spółki cywilnej oraz możliwości ujęcia wartości ww. towarów handlowych w remanencie początkowym prowadzonej indywidualnie przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej oraz sposobu ustalenia dochodu z ich sprzedaży.
koszty uzyskania przychodów w związku z nieodpłatnym przekazaniem towarów handlowych ze Spółki cywilnej, w której Wnioskodawczyni była wspólnikiem do Jej jednoosobowej działalności gospodarczej