1. Czy (…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może stosować do uzyskiwanych przychodów stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy wybór przedłużonego roku podatkowego rozpoczynającego się w II półroczu 2023 r. - tj. w okresie od 8 lipca 2023 do 31 grudnia 2024 r., nie pozbawi Wnioskodawcy prawa do 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych za cały wybrany przedłużony rok podatkowy
Opodatkowanie podatkiem VAT kwoty stanowiącej zwrot kosztów stałych poniesionych w związku z wydłużeniem terminu realizacji inwestycji.
Opodatkowanie (zwolnienie od podatku) usług udzielania pożyczek przez Spółkę na rzecz swoich wspólników.
Kwota odsetek z tytułu udzielonego kredytu kupieckiego, polegającego na wydłużeniu terminu płatności należności, wyodrębniona na fakturze sprzedaży, będzie stanowiła wynagrodzenie za usługę, odrębną od dostawy towarów, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jednakże na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy korzystająca ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Czy wystawienie przez Wierzyciela faktury korygującej spowoduje, że Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę netto zobowiązania wynikającego ze skorygowanej faktury, czy też o kwotę netto innego zobowiązania Wnioskodawcy względem Wierzyciela?
Czy terminy ustawowe dotyczące zmniejszenia naliczonego podatku od towarów i usług oraz kosztów uzyskania przychodów będą biegły od daty wystawienia faktury przez Wierzyciela, czy od daty otrzymania duplikatu faktury przez Wnioskodawcę?
Spółka w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej zawiera z kontrahentami umowy handlowe, w których zawiera ustalenia co do odroczonegoterminu płatności wynikających z nich należności. Niejednokrotnie terminy płatności określone w tych umowach przekraczają okres 30 - tu dni. Przedmiotem zapytania jestustalenie, czy w związku z powyższym w opisanych przypadkach, jeśli Podatnik niekorzysta z