Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem przejazdów taksówkami pracownikom w porze nocnej z pracy i do pracy.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem świadczeń pracownikom mobilnym.
Możliwość opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa w interesach - PKWiU 74.90.12.0.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu za używanie telefonu prywatnego do celów służbowych.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Uznanie czynności podejmowanych przez wskazanych we wniosku pracowników Spółki za działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38-40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Rozumienie pojęcia „działalność twórcza w zakresie programów komputerowych”.
Podleganie opodatkowaniu planowanej przez Zainteresowanych transakcji odpłatnej cesji kontraktów na świadczenie pracy tymczasowej, zawartych z pracodawcami użytkownikami, wraz z realizującymi te kontrakty pracownikami. Uprawnienie Kupującego do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z opisaną we wniosku transakcją.
Obowiązki płatnika w związku poniesieniem kosztów noclegu i transportu pracowników oddelegowanych.
obowiązki płatnika - pokrycie przez pracodawcę pracownikom kosztów przejazdów taksówkami
obowiązki płatnika w związku z korzystaniem przez pracowników z telefonów służbowych
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem pracownikowi z tytułu podróży służbowej kosztów dojazdu taksówkami.
Czy nieodpłatne świadczenie otrzymane od pracodawcy przez pracownika w postaci usługi transportu z siedziby pracodawcy lub innego miejsca pracy do miejsca zamieszkania pracownika, oraz w związku z zagraniczną podróżą służbową z miejsca zamieszkania na lotnisko lub z lotniska do miejsca zamieszkania, stanowi przychód pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy zapewnienie pracownikom kierowcom Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego transportu z domu do miejsca rozpoczęcia pracy oraz z miejsca zakończenia pracy do domu stanowi przychód po stronie pracownika z tytułu stosunku pracy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli nie wiadomo, który konkretnie pracownik i w jakim zakresie skorzystał z tej usługi?
1. Czy w świetle zapisów art. 12 ust. 1, art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypłacane pracownikowi kwoty, jako zwrot wydatków za przejazdy taksówkami w podróży służbowej stanowi przychód ze stosunku pracy zwolniony z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie zachodzi obowiązek pobierania
Czy koszt trumny, która stanowi integralną cześć transportu i jest obowiązkowa przy transporcie stanowi koszt uzyskania przychodu?
Czy u pracownika odbywającego zagraniczną podróż służbową zwrócone kwoty kosztów za przejazdy taksówkami korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconych terminowo wynagrodzeń stanowiących na 31 grudnia 2010 r. element produkcji budowlanej w toku (pytanie oznaczone we wniosku Nr I)