Zakupiony towar od przedsiębiorstwa żony jako koszt uzyskania przychodów.
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem nieruchomości (obrót nieruchomościami – towar handlowy) nabytej do majątku wspólnego – źródło przychodu i forma opodatkowania.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych przekazanych z działalności gospodarczej męża
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa Spółki cywilnej prowadzonej przez małżonków, między którymi istnieje wspólność majątkowa małżeńska, do indywidualnej działalności jednego z małżonków
1. Czy towary handlowe przekazane w formie darowizny przedsiębiorstwa w wartości odpowiadającej udziałowi męża Wnioskodawczyni w spółce cywilnej (70%) mogą stanowić w Jej przedsiębiorstwie koszt uzyskania przychodu? 2. Czy do wartości spisu z natury na moment rozpoczęcia działalności gospodarczej to jest 1 kwietnia Wnioskodawczyni może zaliczyć wartość towarów handlowych z dnia dokonania darowizny,
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego małżonka.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej towarów zakupionych od małżonki prowadzącej działalność.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty kosztów uzyskania przychodów?
brak opodatkowania podatkiem VAT przekazania towarów handlowych, środków trwałych oraz wyposażenia z działalności gospodarczej żony do działalności gospodarczej męża, prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabytych przez męża towarów handlowych, środków trwałych oraz wyposażenia z działalności gospodarczej żony
Naliczenie podatku w związku z przeniesieniem składnika majątku do działalności gospodarczej męża.
Koszty uzyskania przychodów przekazanie towarów z działalności męża do działalności żony.
skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego małżonka
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie towarów pochodzących z gospodarstwa rolnego małżonki
Możliwości skorzystania z przedmiotowego zwolnienia na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku nabycia nowej nieruchomości przed dokonaniem odpłatnego zbycia nieruchomości dotychczas zamieszkiwanej.
Uznanie Sprzedającej za podatnika podatku VAT z tyt. dostawy Nieruchomości, opodatkowanie dostawy Nieruchomości stawką podatku VAT w wysokości 23% oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwości skorzystania z przedmiotowego zwolnienia na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku nabycia nowej nieruchomości przed dokonaniem odpłatnego zbycia nieruchomości dotychczas zamieszkiwanej.
Możliwość zaliczenia do kup towarów handlowych nabytych w drodze darowizny oraz uwzględnienia ich wartości przy ustalaniu dochodu rocznego, ujęcie towarów handlowych w remanencie początkowym
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości towarów handlowych przekazanych przez małżonka
Czy w opisanej sytuacji, nieodpłatne przekazanie towaru handlowego z działalności gospodarczej Wnioskodawczyni do działalności męża, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy przekazanie przez Wnioskodawcę żonie przedsiębiorstwa sprawi, że będzie On musiał zapłacić podatek dochodowy od wartości przekazanych składników majątku firmy oraz dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów o wartość przekazanych wyposażenia i zapasów (towarów handlowych)?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych przekazanych do działalności gospodarczej małżonka.