Czy stwierdzone Niedobory (straty) mogą zostać zaliczone przez Spółkę w ciężar kosztów uzyskania przychodów w PDOP?
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę – transakcja łańcuchowa – kradzież towarów
zastosowania dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%
Rozpoznanie opodatkowanej dostawy towarów na rzecz ostatniego nabywcy w ramach transakcji łańcuchowej w przypadku kradzieży towarów.
Uznanie dostawy towarów będących przedmiotem wyłudzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu.
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT czynności sprzedaży wirtualnych jednostek waluty
W przedmiotowej sprawie, kwota ustalona na podstawie porozumienia zawartego między Wnioskodawcą a Kontrahentem, udokumentowana notą obciążeniową i zapłaconą w całości przez Wnioskodawcę stanowi w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
w zakresie możliwości zaliczenia kwoty wynikającej z noty obciążeniowej do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wartość niedoborów stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu?
Opodatkowanie i udokumentowanie transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy skradzionego towaru.
Czy zgodnie zobowiązującymi przepisami podatku dochodowego od osób prawnych niedobory w towarach handlowych, uznane przez Komisję inwentaryzacyjną za niezawinione, gdyż powstały w wyniku zdarzenia losowego jakim była kradzież/zniszczenie lub zagubienie można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w opisanym zdarzeniu Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niedobory w stanie magazynowym powstałe na skutek zagubienia, uszkodzenia lub kradzieży towarów?
Czy prawidłowy jest sposób rozpoznania w podatku dochodowym od osób prawnych u Wnioskodawcy kwot uzyskanych od zarządzającego magazynem z tytułu niedoborów inwentaryzacyjnych spowodowanych przez Firmę logistyczną (obciążenie) jako przychodów na postawie art. 12 ust. 1 UPDOP, oraz odpowiednio kwot zapłaconych do Firmy logistycznej z tytułu nadwyżek inwentaryzacyjnych w towarach (uznanie), za które uprzednio
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania, wypłacone z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem T portu?
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem T portu, zarówno w przypadku, gdy T port został zorganizowany za pomocą giełdy oraz w przypadku gdy T port jest organizowany po kontakcie ze strony potencjalnego przewoźnika?
Czy wartość skradzionego towaru można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
W którym momencie wartość utraconego towaru można zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu: w momencie stwierdzenia braku towarów, w momencie podpisania ugody z byłym pracownikiem, czy w momencie spłaty kolejnych rat długu przez byłego pracownika?
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem transportu, zarówno w przypadku, gdy transport został zorganizowany za pomocą giełdy oraz w przypadku gdy transport jest organizowany po kontakcie ze strony potencjalnego przewoźnika?
Czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz klientów odszkodowania z tytułu kradzieży towaru będącego przedmiotem transportu, zarówno w przypadku, gdy transport został zorganizowany za pomocą giełdy oraz w przypadku gdy transport jest organizowany po kontakcie ze strony potencjalnego przewoźnika?