Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem służbowych telefonów komórkowych przez pracowników.
Czynność przekazania wspólnikom na cele prywatne samochodu osobowego w momencie jego wykupu z leasingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy sprzedaży budynku mieszkalnego oraz w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy wycofaniu budynku mieszkalnego przeznaczonego do sprzedaży z działalności gospodarczej na cele osobiste.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania na cele osobiste prawa ochronnego do znaku towarowego wraz ze znakiem towarowym oraz podstawy opodatkowania dla czynności.
Podstawa opodatkowania przekazania działki gruntu zabudowanej budynkiem mieszkalnym przez dewelopera na cele osobiste.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności przekazania budynku na cele osobiste.
Czy w przypadku nieodpłatnego przekazania działki ze Spółki cywilnej na cele prywatne wspólników wystąpi konieczność zapłaty podatku dochodowego przez nich (konkretnie przez Wnioskodawcę, jako jednego ze wspólników) od tej czynności?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym spółka powinna odprowadzić podatek VAT od wartości przekazanego budynku łącznie z gruntem, stanowiącym prywatną własność wspólników, czy tylko od wartości budynku?
Czy opisane zdarzenie nie wywoła skutku powstania obowiązku podatkowego tj. zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy czynność przekazania nieruchomości będzie w tej sytuacji opodatkowana podatkiem od towarów i usług?Jeżeli czynność przekazania nieruchomości będzie opodatkowana, to czy przedmiotem opodatkowania będzie wartość nieruchomości w chwili jej przekazania do majątku przedsiębiorstwa, przekazania do majątku osobistego Wnioskodawcy, czy może przedmiotem opodatkowania będzie tylko wzrost wartości nieruchomości
Wnioskodawca zwraca się z pytaniem, czy transakcja wycofania majątku w postaci maszyn, urządzeń i wyposażenia z prowadzonej nadal nieprzerwanie działalność gospodarczą spółki, a następnie przekazania go przez każdego wspólnika z osobna po 50% wartości majątku do nowo zawiązanej aktem notarialnym Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Y jako wkład niepieniężny powinna być przeprowadzona przez Spółkę