Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego w celach służbowych, w tzw. jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zawodowym kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych w świetle zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust.1 pkt 23b ustawy PIT.
Stawka ryczałtu z tytułu uczestnictwa w zagranicznych konferencjach i kongresach obejmujących rejestrację na konferencję, bilety lotnicze, hotele, transport naziemny, diety.
Koszty uzyskania przychodów - koszty utrzymania i nauki za studia na kierunku lekarskim.
Odszkodowanie otrzymane z OC radcy prawnego wypłacone spółce przez zakład ubezpieczeń za sporządzenie błędnej opinii prawnej stanowi przychód podatkowy wspólnika spółki (z uwzględnieniem zapisów art. 8 ust. 1 ustawy PIT) kwalifikujący się do przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT uwzględniając zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy PIT.
Brak obowiązku poboru i zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od kwot wypłaconego pracownikom zwrotu za zakup sprzętu do telepracy.
Obowiązki płatnika związane ze zwrotem wydatków, jakie ponosi pracownik w związku z używaniem prywatnego samochodu dla celów podróży służbowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków informacyjnych w związku z ugodami, które zawiera Bank ze swoimi klientami.
Obowiązki płatnika w związku z wypłaceniem pracownikom dodatkowych świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
Obowiązek potrącenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od zapłaty należności za czas przejazdu asystenta w związku z realizacją usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.
opodatkowanie zwrotu pracownikom kosztów używania samochodów prywatnych dla celów służbowych
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru stanowią dla Wnioskodawcy przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem asystentom osób niepełnosprawnych udokumentowanych kosztów dojazdu do miejsc wykonywania zleconych czynności.
czy otrzymane przez Spółkę, od ubezpieczyciela świadczenie rekompensacyjne, tj. zwrot poniesionych przez Spółkę wydatków w związku z zapłatą przez Spółkę odszkodowania - nie zaliczonego do kosztów uzyskania przychodów w związku z art. 16 ust.1 pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - nie stanowi przychodu Spółki w świetle art. 12 ust. 4 pkt 6a tej ustawy oraz czy otrzymane przez Spółkę
Czy zwrot wydatków pracownikowi z tytułu opłat za stronę internetową oraz hosting, działających na rzecz działalności kulturalnej prowadzonej przez Wnioskodawcę, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód pracownika, co wiąże się bezpośrednio z obowiązkiem ze strony Wnioskodawcy jako płatnika z rozliczeniem pracownika w zakresie naliczenia, pobrania oraz odprowadzenia
skutki podatkowe podziału przez wydzielenie i rozliczania przez Wnioskodawcę jako spółkę przejmującą przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych ze zobowiązaniami Spółki dzielonej.
brak ograniczeń w zaliczaniu do k.u.p. wydatków wynikających z redystrybucji kosztów stałych ponoszonych przez Asset Menagera, stanowiących zwrot wydatków alokowanych pomiędzy spółki obiektowe z grupy kapitałowej
czy dokonywany przez pracowników na rzecz Spółki zwrot części wydatków, dotyczących użytkowania samochodów osobowych, których Spółka nie zaliczyła uprzednio do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o CIT, będzie stanowił dla Spółki przychód podatkowy
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
Kwota którą Wnioskodawca otrzymał od firmy pośredniczącej w związku z częściowym zwrotem wydatków, które poniósł zwracając pieniądze osobom, z którymi za pośrednictwem portalu X. zawarł umowy sprzedaży sprzętu elektronicznego lecz które mimo uiszczenia umówionej ceny ww. sprzętu nie otrzymały nie może być traktowana w kategorii przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych