Zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy – przy dostawie, tj. przekazaniu lokalu wspólnikowi w zamian za zwolnienie z długu na podstawie umowy datio in solutum, uregulowanej w art. 453 Kodeksu cywilnego oraz wliczanie do zwolnienia podmiotowego transakcji przekazania nieruchomości w ramach datio in solutum.
Dotyczy ustalenia, czy zwolnienie z długu podmiotu powiązanego przez Spółkę polegające na umorzeniu zobowiązania z tytułu zapłaty części lub całości ceny sprzedaży nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy zwolnienie z długu podmiotu powiązanego przez Spółkę polegające na umorzeniu zobowiązania z tytułu zapłaty części lub całości ceny sprzedaży nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie przeniesienia własności mieszkania na rzecz brata w ramach spłaty pożyczki (zwolnienia z długu).
Skutki podatkowe przeniesienia przysługującego prawa udziału w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu i uzyskanie spłaty.
Czy w sytuacji przedstawionej w zdarzeniu przyszłym umorzenie przez Spółkę wierzytelności zarachowanej uprzednio jako przychód należny skutkuje możliwością zaliczenia wartości umorzonego zobowiązania do kosztu uzyskania przychodów, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 44 ustawy CIT, jednorazowo w momencie umorzenia wierzytelności określonym w umowie.
Skutki podatkowe przeniesienia nieruchomości (tj. wydzielonej części nieruchomości) na zaspokojenie wierzytelności pożyczkowej pożyczkodawców.
Skutki podatkowe wstąpienia w prawa zaspokojonego wierzyciela na mocy subrogacji.
W zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem z długu kwoty stanowiącej równowartość nienależnie pobranego stypendium.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu oraz otrzymania spłaty w związku ze zniesieniem współwłasności spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, odpłatnego zbycia nieruchomości i kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
W związku z faktem, że w przedmiotowej sprawie nie dojdzie do darowizny środków pieniężnych, tylko prawa majątkowego zwolnienia z długu, to po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi obowiązek udokumentowania nabycia, o którym to obowiązku mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
W związku z faktem, że w przedmiotowej sprawie nie dojdzie do darowizny środków pieniężnych, tylko prawa majątkowego zwolnienia z długu, to po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi obowiązek udokumentowania nabycia, o którym to obowiązku mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Zwolnienie z długu na rzecz Wnioskodawcy, jeżeli nie będzie dokonane na podstawie umowy darowizny, będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który należy zaliczyć do tzw. innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 ww. ustawy. Z uwagi na to, że ww. przychód będzie świadczeniem otrzymanym od osoby zaliczonej
Koszty uzyskania przychodu przy nabyciu nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Skutki podatkowe prawnie nieskutecznej umowy kredytu na podstawie art. 58 Kodeksu Cywilnego.
Czy przy nabyciu nieruchomości zabudowanej kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawczyni, zgodnie z art. 22 ust. 6c, ust. 6d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jest kwota stanowiąca zwolnienie z długu?
Przeniesienie własności udziału w lokalu mieszkalnym w zamian za zwolnienie z długu.
Skutki podatkowe przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.