Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 24o ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o. nabytych w zamian za wkład pieniężny oraz odpłatnego zbycia udziału nabytego w wyniku połączenia spółek.
1.Czy dochód uzyskany przez Udziałowca z Transakcji, tj. z odpłatnego zbycia przez Udziałowca udziałów w Spółce, będzie podlegał na podstawie art. 13 ust. 4 UPO opodatkowaniu wyłącznie w państwie, w którym Udziałowiec posiada swoją siedzibę, tj. wyłącznie w Belgii? 2. Czy Spółka będzie zobowiązana wpłacić na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek od dochodu z tytułu sprzedaży przez
Ustalenia czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółkach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Spółka spełnia przesłankę, o której mowa w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym jest uprawniona do skorzystania ze zwolnienia w stosunku do dochodu uzyskanego ze zbycia akcji Spółki Zależnej w ramach Transakcji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia akcji w wysokości nominalnej wartości objętych udziałów z dnia ich objęcia.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości oraz udziałów w spółce kapitałowej nabytych w spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości oraz udziałów w spółce kapitałowej nabytych jako udział w spadku.
W odniesieniu do zbytych udziałów Spółki Zależnej należy uznać, że Wnioskodawca spełnił wszystkie warunki wskazane w art. 24o ustawy o CIT, które uprawniają do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym zbycia udziałów w Spółce Zależnej.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Koszty uzyskania przychodu z tytułu zbycia akcji nabytych w spadku.
Ustalenie, czy zbycie udziałów oraz akcji Spółek zależnych w zamian za nabycie od Akcjonariusza akcji własnych celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu oraz czy czynności te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a i pkt 41 ustawy.
Zwolnienie spółki holdingowej z opodatkowania podatkiem dochodowym ze zbycia udziałów w krajowej spółce zależnej.
Czy zbycie przez Fundację rodzinną otrzymanych od Fundatora w drodze darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej będzie mieściło się w ramach dozwolonej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, a w konsekwencji osiągnięty z tego tytułu przychód będzie objęty zwolnieniem,
Dotyczy likwidacji spółki jawnej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce z o.o. objętych w ramach likwidacji spółki komandytowej.