Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Zwolnienia z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (zakupionych przed dniem 1 stycznia 2004 roku).
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Sprzedaż akcji (poprzez portal internetowy) nabytych odpłatnie i nieodpłatnie jako nagroda.
Przedstawione w opisie stanu faktycznego nabycie akcji w ramach Umowy sprzedaży będzie zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
obowiązki płatnika w związku z wypłatą na rzecz akcjonariuszy wynagrodzenia dodatkowego (earn-out)
1. Skutki podatkowe uczestnictwa w Planie, który przewiduje obejmowanie przez Wnioskodawcę akcji wskutek realizacji RSU/PRSU. 2. Skutki podatkowe uczestnictwa w Planie, który przewiduje nabywanie przez Wnioskodawcę akcji po preferencyjnej cenie.
Interpretacja w zakresie możliwości rozpoznania kosztów Premii wypłacanej w związku z zakupem akcji w kosztach uzyskania przychodu ze źródła przychodów.
Skutki podatkowe zdarzeń związanych z uczestnictwem w programie opcyjnym (utworzonym uchwalą zarządu spółki i następnie zmienionym - zmiana zatwierdzona przez walne zgromadzenie spółki) tj. skutki podatkowe uzyskania opcji, odpłatnego nabycia akcji, sprzedaży akcji.
Skutki podatkowe nabycia przez pracownika akcji spółki akcyjnej w ramach programu motywacyjnego oraz ich zbycia.
czy odsetki od pożyczek zaciągniętych przez Spółkę będą stanowić koszty uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji.
Otrzymanie zawiadomienia na piśmie od Spółki Matki o zakwalifikowaniu do programu Akcyjnego i przyznanie Wnioskodawcy określonej ilości NEA jak również czynność otrzymania Akcji Spółki Matki w zamian za NEA nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy przysporzenia majątkowego, a więc nie powstanie po jego stronie przychód do opodatkowania. Natomiast sprzedaż Akcji Spółki Matki będzie stanowiła dla Wnioskodawcy
Czy w istniejącym stanie prawnym, w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnica będąca stratą na sprzedaży?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy odsetki od pożyczek zaciągniętych przez Spółkę w celu sfinansowania zakupu akcji Spółki 2 będą stanowić koszty uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji.
1. Czy odsetki od finansowania (pożyczek, kredytów) przeznaczonego na objęcie lub zakup udziałów lub akcji stanowią co do zasady kup w dacie zapłaty, a nie w dacie zbycia udziałów lub akcji?2. Czy E może zakwalifikować do kup, według Proporcji, wydatki na zapłatę odsetek od finansowania (np. kredytów/pożyczek), jeżeli część tego finansowania została przeznaczona na zakup udziałów lub akcji w polskich
Czy obowiązek wynikający z art. 39 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy osób prawnych, będących stroną umowy cywilnoprawnej, przedmiotem której jest zakup akcji innego podmiotu?
W sytuacji, gdy przedmiotem działalności gospodarczej jest m.in. nabywanie i zbywanie papierów wartościowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych za pośrednictwem domu maklerskiego, a Wnioskodawca dokonuje takiej transakcji w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to przychody i koszty związane z obrotem tymi papierami wartościowymi należy zakwalifikować do źródła - działalność gospodarcza
należy stwierdzić, iż nabycie przez Bank Akcji od Domu Inwestycyjnego będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w przypadku zakupu przez Spółkę akcji własnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach realizacji przyjętego przez władze Spółki programu ich umorzenia, w sytuacji, gdy zbywca składając biuru maklerskiemu zlecenie zbycia akcji Spółki nie posiada wiedzy zarówno co do faktu, kto będzie nabywcą jego akcji, ani też w jakim celu je nabywa, na Spółce ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art