Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia (odpłatnego zniesienia współwłasności) na własne cele mieszkaniowe, tj. na nabycie lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego. Ewentualne zawarcie związku małżeńskiego nie wpłynie, w tak przedstawionych okolicznościach rozpatrywanej sprawy, na możliwość skorzystania z ww. zwolnienia.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z Pojazdami będącymi przedmiotem najmu.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (remontu pokoju, koszt uczęszczania w placówce, zakup sprzętu).
Wydatkowanie na cele mieszkaniowe - brak faktur, rachunków w wyniku kradzieży.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – umowa deweloperska - brak zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego w terminie trzech lat, liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki z tytułu spłaty przez Spółkę przejętego od Spółki Przejmowanej Zobowiązania mogą stanowić dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, który powinien zostać potrącony w dacie poniesienia (tj. spłaty Zobowiązania) zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4d ustawy o CIT; - czy ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku spłaty przez Spółkę
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z zakupem i montażem klimatyzacji z możliwością dogrzewania.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - nabycie od partnerki udziału własności w nieruchomości.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentującej zbycie prawa użytkowania wieczystego.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków dokumentujących zakupy towarów i usług w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość przeznaczenia uzyskanych środków ze sprzedaży nieruchomości na cele mieszkaniowe (służebność osobista).
Czy opisane w stanie faktycznym Opłaty dodatkowe nakładane przez operatorów parkingów prywatnych oraz Opłaty dodatkowe nakładane przez zarządców stref parkingowych przy drogach publicznych stanowią wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 PDOP i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z poniesionymi w latach 2016-2021 nakładami na ulepszenie nieruchomości w deklaracji za okres, w którym nastąpi sprzedaż nieruchomości.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do wydatków poniesionych na zakup mieszkania, które następnie darowano synowi.
Czy wydatki poniesione przez dzierżawcę na wyburzenie obiektów stanowiących własność Skarbu Państwa zlokalizowanych na gruncie Skarbu Państwa w związku z zakończeniem umowy dzierżawy stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1?
Czy poniesione wydatki na organizację Spotkań biznesowych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą lub ukryte zyski i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 lub 3 ustawy o CIT. Czy wydatki poniesione na organizacje Spotkań zespołowych i integracyjnych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w celu uzyskania stopnia doktora nauk prawnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata osobistego zobowiązania wobec kupującego (wynikającej z zawartej ugody sądowej).
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.