Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników Spółki oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności zniesienia współwłasności łącznej nieruchomości i przekazania własności udziałów w nieruchomości do majątków osobistych Wspólników.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu i wycofanego z działalności.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników Spółki budynku gospodarczo-handlowego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości ze spółki jawnej w związku z przeznaczeniem ich na najem prywatny lub w prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej i braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Wycofanie nieruchomości ze spółki cywilnej do majątków prywatnych wspólników.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym.
Ustalenie czy wycofanie nieruchomości o charakterze mieszkalnym rodzi konieczność dokonania korekty odliczonego przy jej nabyciu podatku VAT oraz wyłączenie transakcji zbycia przedsiębiorstwa z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Zbycie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na wynajmie pokoi gościnnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne oraz braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania ww. samochodu w formie darowizny na rzecz żony Wnioskodawcy.
1. Czy Spółka może obniżyć stawki amortyzacyjne do dowolnej wysokości wyższej niż 0% dla ŚT wykorzystywanych w ramach Działalności strefowej, wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r., w tym środków trwałych modernizowanych po 31 grudnia 2020 r., ale wprowadzonych do ewidencji przed dniem 1 stycznia 2021 r.? (dotyczy zaistniałego stanu faktycznego) 2. Czy wymagane jest istnienie związku
Planowana darowizna samochodu wykupionego z leasingu nie spowoduje u Pani powstania przychodu opodatkowanego podatkiem PIT.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki lokali usługowych oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnościami.
Sprzedaż udziału we współwłasności nieruchomości nie będzie stanowić dla Pana źródła przychodu w rozumieniu art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 3 tej ustawy.
Wycofanie z działalności gospodarczej nieruchomości oraz niektórych środków transportu (wykreślenie ich z ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa), nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przekazania samochodu przez Spółkę komplementariuszowi.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i garażu podziemnego wycofanych z ewidencji środków trwałych.
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.