Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Określenie źródła przychodu komplementariusza z tytułu wynagrodzenia za prowadzenie spraw Spółki.
Skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki komandytowej bez wynagrodzenia.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że Połączenie - realizowane poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, w zamian za udziały, jakie wydane zostaną dotychczasowym wspólnikom Spółki Przejmowanej, nie będzie skutkowało powstaniem przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Zainteresowanego
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Uznanie, czy prawidłowo zostały rozliczone wynagrodzenia wypłacone wspólnikowi pozostałemu w spółce - jako niestanowiące dla niego kosztu uzyskania przychodu w dochodzie spółki.
Ustalenie czy jeżeli majątek pozostający w Spółce Dzielonej oraz majątek przejmowany przez Spółkę Dzieloną [winno być Spółkę Przejmującą] spełnią definicję zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, to czy przychody Wnioskodawcy 1 uzyskane w następstwie planowanego Podziału będą mieściły się w zakresie pojęcia „dywidendy” w rozumieniu art. 10 Konwencji oraz czy
Sposób ustalenia limitu przychodów uprawniających do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w przypadku prowadzenia działalności w formie dwóch spółek jawnych.
W zakresie ustalenia: 1. czy brak regularnej wypłaty Zysków z lat przeszłych w okresie opodatkowania Wnioskodawczyni estońskim CIT będzie skutkował powstaniem po stronie Wnioskodawczyni przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń (art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT) lub dochodu z tytułu ukrytych zysków, 2. czy wypłata Zysków z lat przeszłych w okresie opodatkowania Wnioskodawczyni estońskim CIT będzie
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej i podziału jej majątku między wspólników z dopłatą na rzecz jednego z nich.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Objęcie udziałów w spółkach w zamian za wkład pieniężny równy wartości nominalnej obejmowanych udziałów.
Obowiązek rozpoznania dochodu z tytułu ukrytego zysku lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.