Ustalenie czy czynności wykonywane przez Gminę na rzecz Mieszkańców stanowią / będą stanowić działalność gospodarczą oraz podlegają / będą podlegać opodatkowaniu VAT, brak zobowiązania Gminy do opodatkowania VAT wpłat otrzymywanych od Mieszkańców oraz środków z Subwencji, brak prawa do odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych dotyczących Projektu.
Wpłaty stawki. Odliczenie podatku. Brak opodatkowania przekazania instalacji.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie: uznania czynności wykonania instalacji fotowoltaicznych za świadczenie usług na rzecz mieszkańców, prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie instalacji fotowoltaicznych, opodatkowania wpłat dokonywanych przez mieszkańców na poczet kosztów uczestnictwa w projekcie, zastosowania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na realizacje przedsięwzięcia. Podstawa opodatkowania. Stawka podatku VAT dla wkładu własnego wnoszonego w formie zaliczek na montaż instalacji fotowoltaicznych/pomp ciepła. Obowiązek wystawiania faktur zaliczkowych.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, opodatkowania podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców gminy na rachunek bankowy Gminy z tytułu uczestnictwa w ww. projekcie oraz stawki podatkowej dla ww. czynności.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców gminy na rachunek bankowy Gminy z tytułu uczestnictwa w projekcie na budowę mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii w ramach projektu oraz stawki podatkowej dla ww. czynności, opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania przez Gminę prawa własności mikroinstalacji prosumenckich na rzecz mieszkańców
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od mieszkańców związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz stawka dla usług montażu na budynkach mieszkalnych i na budynkach gospodarczych, na gruncie przy budynku mieszkalnym lub w jego okolicy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych przez Gminę w związku z realizacją projektu dotyczącego budowy Mikroinstalacji, stawki podatku dotyczącej tej czynności oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową tej instalacji.
Czy Gminie przysługuje prawo obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego objętego fakturami wystawionymi przez wykonawcę robót dotyczących B? Czy od wkładu wniesionego przez właścicieli posesji w wysokości 10% wartości inwestycji należy odprowadzić podatek VAT w stawce 23%?
Stawka podatku VAT jaką należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu zestawu solarnego.
Opodatkowanie wpłata mieszkańców wnoszonych w formie spłaty pożyczki tytułem partycypacji w kosztach realizacji inwestycji. Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznych.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu z dostawą zestawu solarnego na dachu lub ścianie budynków mieszkalnych, w związku z ich udziałem w realizacji projektu pn. ...?
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu budowy Mikroinstalacji,stawka podatku VAT dla usług montażu Mikroinstalacji, montowanej na/w budynku mieszkalnym mieszkańców,stawka podatku VAT dla usług montażu Mikroinstalacji, montowanej na słupie, na budynku gospodarczym lub na stelażu w ogrodzie
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu budowy Mikroinstalacji,stawka podatku VAT dla usług montażu Mikroinstalacji, montowanej na zewnątrz budynków na fundamencie jednakże połączonych instalacją przesyłową z budynkiem mieszkalnym.
Czy otrzymane przez Gminę na rachunek bankowy Gminy wpłaty mieszkańców (tzw. czynsz dzierżawny) z terenu gminy z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT. Jeżeli tak, to czy gmina ma prawo zastosować do tych wpłat preferencyjną stawkę VAT w wysokości 8 %?
Czy Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT związanego z wydatkami na realizację projektu w części dotyczącej zakupu i instalacji kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych osób fizycznych, w części dotyczącej opracowania dokumentacji technicznej, usług nadzoru inwestorskiego, promocji projektu oraz innych wydatków związanych z realizacją projektu?
Czy Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu usług zaprojektowania, zakupu i montażu zestawów solarnych montowanych w ramach projektu na i w 353 budynkach mieszkalnych uczestników projektu i 1 budynku użyteczności publicznej oraz kosztów nadzoru inwestorskiego?
Czy kwota będąca partycypacją uczestnika projektu w kosztach projektu, która wpłynie na rachunek Gminy będzie stanowić dla Gminy zapłatę w rozumieniu art 29a ust. 1 ustawy o VAT i podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT stawce 8%?
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat partycypacyjnych uczestników projektu na rachunek Gminy stawką podatku VAT 23% i uznanie ich za obrót w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy,
opodatkowanie wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych oraz stawka podatku VAT,ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanych wpłat od mieszkańców,prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu usług zaprojektowania, zakupu i montażu zestawów solarnych montowanych w ramach projektu na i w nieruchomościach uczestników projektu.