Interpretacje

Interpretacja
13.12.2024 Podatki

Brak możliwości korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do należności zabezpieczonych i przekazanych do depozytu sądowego na podstawie art. 89a ustawy o VAT.

Interpretacja
22.11.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconych Zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
12.03.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na obsługę prawną do kosztów uzyskania przychodów w związku z dochodzeniem zapłaty Wierzytelności nabytej w drodze subrogacji.

Interpretacja
06.12.2023 Podatki

Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.

Interpretacja
05.10.2023 Podatki

Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym, wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.01.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).

Interpretacja
24.11.2022 Podatki

Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika w związku ze sprzedażą Nieruchomości.

Interpretacja
02.11.2022 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w związku ze wstąpieniem przez Nowego Wierzyciela w prawa zaspokojonego wierzyciela na podstawie umowy Subrogacji (art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego), Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (podatku u źródła)? Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w związku ze spłatą na rzecz Nowego

Interpretacja
20.10.2022 Podatki

1) Zaspokojenie długu w wyniku sprzedaży nieruchomości otrzymanej w wyniku przewłaszczenia na zabezpieczenie wierzytelności, nie spowoduje powstania przychodu na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2) Brak obowiązku złożenia PIT-39.

Interpretacja
21.09.2022 Podatki

Skutki podatkowe wstąpienia w prawa zaspokojonego wierzyciela na mocy subrogacji.

Interpretacja
11.08.2022 Podatki

Dotyczy ustalenia: 1. czy w związku z likwidacją Spółki i przekazaniem na rzecz jedynego udziałowca majątku Spółki pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych, 2. kto będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku z tego tytułu jeśli w dacie płatności podatku Spółka będzie już wykreślona z rejestru

Interpretacja
25.07.2022 Podatki

W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości, z której całość zysku zostanie przekazana przez Wnioskodawcę jako administratora hipoteki na rzecz wierzyciela hipotecznego.

Interpretacja
22.04.2022 Podatki

Czy w przypadku zawarcia przez Dłużnika Wnioskodawcy (cedenta) z Wnioskodawcą (cesjonariuszem), umowy, w wyniku której Dłużnik Wnioskodawcy przelał na Wnioskodawcę przysługującą mu względem jego dłużnika wierzytelność na zabezpieczenie spłaty długu Dłużnika Wnioskodawcy wobec Wnioskodawcy, czynność ta będzie usługą podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
19.02.2021 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)

Interpretacja
28.10.2020 Podatki

Ustalenie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu odsetek wypłaconych w okresie od 10 lipca 2016 r. do września 2016 r. z tytułu dobrowolnych lokat zawartych przez Członka, który wraz z dniem 9 lipca 2016 r. uzyskał ponad 25% głosów na walnym zgromadzeniu Wnioskodawcy, w odniesieniu do lokat założonych przez Członka w okresie od maja 2016 r. do 8 lipca 2016 r., a więc w okresie, w którym Członek

Interpretacja
05.08.2020 Podatki

Jednostronne odstąpienie od dochodzenia całości nieprzedawnionego roszczenia przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny spowodowało u Wnioskodawcy powstanie przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 tej ustawy. W rezultacie Wnioskodawca jest zobowiązany do opodatkowania takiego przychodu i wykazania go w zeznaniu

Interpretacja
24.04.2020

w zakresie ustalenia, czy odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.

Interpretacja
24.04.2020 Podatki

Skoro Wnioskodawca w wyniku spłaty Obecnego Wierzyciela nie otrzyma jakiegokolwiek wynagrodzenia, a jedynie nabędzie Wierzytelności na podstawie art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego, czynność ta w świetle art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.

Interpretacja
24.04.2020 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku ze spłatą Obecnego Wierzyciela na podstawie umowy Subrogacji (art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego), Wnioskodawca nie będzie zobowiązany jako płatnik do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych [podatek u źródła]?

Poprzednia Następna