Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego oraz do złożenia deklaracji AKC-US.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, sposób rozpoznania i rozliczenia czynności wykonywanych w ramach Projektu 2, miejsce opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, sposób rozpoznania i rozliczenia czynności wykonywanych w ramach Projektu 1, miejsce opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie przesunięć towarów własnych Spółki za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, obowiązek rejestracji Spółki do celów podatku VAT na terytorium Polski, nieposiadanie przez Spółkę stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalenie miejsca opodatkowania usług magazynowo-logistycznych zgodnie z art. 28b ustawy tj. na terytorium
Obowiązek rozliczenia podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem samochodu oraz określenie podstawy opodatkowania.
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
Korekta faktury dokumentującej sprzedaż nowego środka transportu oraz zwrotu zapłaconego podatku VAT.
Obowiązek sporządzenia deklaracji VAT-23 i opodatkowania przemieszczonych z Niemiec i Holandii na terytorium kraju dwóch samochodów, wcześniej nabytych w USA
Brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przeznaczonych do sprzedaży na statek pełnomorski.
Dotyczy braku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz opodatkowania realizowanych dostaw towarów.
Uznanie, że przemieszczenia wyrobów akcyzowych w opakowaniach jednostkowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie powinny odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu przemieszczeń towarów własnych z Polski do innych krajów członkowskich UE.
Prawo do do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów dokonanych od pierwszej transakcji Spółki do dnia złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R.
Obowiązek składania deklaracji VAT-23 i zapłaty podatku w związku z rejestracją pojazdu.
Skoro przywóz samochodów osobowych, które zostały wyprodukowane poza terytorium Unii Europejskiej następuje na terytorium innego państwa członkowskiego (w porcie przeznaczenia w innym niż Polska państwie członkowskim UE) w obu scenariuszach nie dochodzi do importu tych samochodów osobowych z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju. Zatem w obu przedstawionych przypadkach czynnością opodatkowaną
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowanie transakcji związanych z wewnątrzwspólnotowym przemieszczeniem towarów własnych z Niemiec do Polski w celu wykonania na nich usług, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego i zastosowanie stawki VAT 0% względem eksportu towarów.
Opodatkowanie transakcji dokonanych przed przejęciem, rejestracja oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Warunkiem zastosowania szczególnej procedury opodatkowania marży, jest to, że we wcześniejszej fazie obrotu podmiot sprzedający towar podatnikowi pozbawiony był prawa do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego przy jego nabyciu.