Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT.
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej wartość rynkową majątku Spółki Przejmowanej, o której mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c oraz 8d ustawy o CIT. 2. Ustalenie czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym w wyniku Połączenia po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie żaden przychód podatkowy tj. w szczególności nie powstanie przychód
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w związku z planowanym Podziałem, powstanie przychód po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w związku z planowanym Podziałem, powstanie przychód po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT.
1. Czy przeniesienie udziałów Spółki Polskiej 1 do udziałowca przez Wnioskodawcę w ramach jego rozwiązania (uproszczone rozwiązanie spółki pod prawem luksemburskim bez przeprowadzania likwidacji) prowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z ww. przeniesienia udziałów Spółki Polskiej 1 będzie wartość odpowiadająca ich wartości rynkowej na
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że Połączenie - realizowane poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, w zamian za udziały, jakie wydane zostaną dotychczasowym wspólnikom Spółki Przejmowanej, nie będzie skutkowało powstaniem przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Zainteresowanego
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia: 1. Czy Wnioskodawca prawidłowo definiuje pojęcie „wartość emisyjna” udziałów przydzielonych wspólnikom Spółki Przejmowanej - w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8d w zw. z art. 4a pkt 16a ustawy o CIT - jako odpowiadającą wartości rynkowej majątku Spółki Przejmowanej przeniesionego na Spółkę Przejmującą w związku z planowanym połączeniem lub wartość wyższą, a więc wartość rynkową
ustalenia: 1) w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia wartość rynkową majątku Spółki Przejmowanej, o której mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT; 2) czy połączenie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT; 3) czy połączenie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego
W zakresie ustalenia skutków podatkowych planowanego podziału przez wydzielenie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Opodatkowanie czynności odpłatnego udostępnienia infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na rzecz spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartość rynkową majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o CIT, 2. w jaki sposób należy określić wartość składników majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w drodze podziału w rozumieniu
Po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d i 8ba, a powstanie na p[odstawie art. 12 ust. 1 pkt 8f.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, w przypadku gdy wartość rynkowa nabytych składników majątkowych w wyniku zawarcia umowy o dział spadku nie przekroczyła wartości rynkowej posiadanej przez Podatnika wartości udziału w spadku przed zawarciem ww. umowy, tj. majątek Podatnika nie uległ zwiększeniu.
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo definiuje pojęcie „wartość emisyjna” udziałów przydzielonych wspólnikom Spółki Przejmowanej - w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8d w zw. z art. 4a pkt 16a ustawy o CIT - jako odpowiadającą wartości rynkowej majątku Spółki Przejmowanej przeniesionego na Spółkę Przejmującą w związku z połączeniem, 2. czy w przypadku przeprowadzenia połączenia Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną
Czy w sytuacji przedstawionej w stanie faktycznym połączenie Wnioskodawcy (korzystającego z estońskiego CIT) ze Spółką (która przed połączeniem również korzystała z estońskiego CIT) poprzez przejęcie Spółki przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie „dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku” w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, podlegający opodatkowaniu estońskim CIT?
W ocenie Wnioskodawcy, przez „wartość emisyjną” udziałów, o której mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8d updop przydzielonych udziałowcom spółek łączonych (Wspólnikowi) w ramach Połączenia należy rozumieć wartość będącą sumą wartości nominalnej udziałów wydawanych w ramach Połączenia przez Spółkę Przejmującą oraz kwoty nadwyżki ujmowanej jako kapitał zapasowy (agio) Spółki Przejmującej wskutek Połączenia.