Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku usług edukacji zdrowotnej świadczona na rzecz jednostek systemu oświaty na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku możliwości obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony, wynikający z faktur potwierdzających wysokość poniesionych wydatków na realizację projektu partnerskiego pn. „(…)”, jeżeli wytworzona infrastruktura będzie wykorzystywana wyłącznie w ramach działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy;
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Możliwości opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (praktyki lekarskiej specjalistycznej) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu wykonywania świadczeń zdrowotnych jako lekarz specjalista w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu udzielania lekarskich świadczeń zdrowotnych 19% podatkiem liniowym w przypadku świadczenia innych usług w ramach stosunku pracy na rzecz tego samego podmiotu.
Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Możliwość opodatkowania w ramach działalności gospodarczej usług na rzecz szpitala zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
Usługi delegowania personelu do placówek opieki zdrowotnej Zleceniodawcy nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT również jako usługi ściśle związane z usługami opieki medycznej.
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z realizacją projektu
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przy sprzedaży pakietów medycznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
W zakresie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług polegających na organizowaniu i prowadzeniu zjazdów, konferencji, wykładów i seminariów naukowych oraz usług szkoleniowych w zakresie superwizji świadczonych na rzecz Państwa członków.
Brak prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
1. Czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę składniki majątku związane z działalnością polegającą na świadczeniu usług medycznych, opisane w opisie stanu faktycznego, (winno być: „zdarzenia przyszłego”), która to działalność będzie kontynuowana po podziale przez Wnioskodawcę, będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz koszty uzyskania przychodów.
1. Czy uzyskując dochód z tytułu partycypowania w zyskach Spółki, opodatkowany na zasadach ogólnych w formie 19% podatku liniowego, Wnioskodawca może jednocześnie zastosować opodatkowanie przychodów uzyskanych z nowo utworzonej jednoosobowej działalności gospodarczej w formie ryczałtu ewidencjonowanego? 2. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę z tytułu nabycia specjalistycznych usług lekarskich od Wnioskodawcy