Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla przychodów sklasyfikowanych wg PKWiU 43.21.10.2 i 8,5% stawki dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 33.20.50.0 .
Pana usługi polegające na sprzedaży „skinów” wykorzystywanych w grze (...) będą stanowić usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia od podatku w sytuacji, gdy miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania będzie terytorium Polski.
Czy Wnioskodawcy przysługuje, w oparciu o art. 18d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r., prawo do odliczenia, od podstawy opodatkowania przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych, kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczą-rozwojową, o których mowa w stanie faktycznym?
Kompleksowa usługa nauki języka angielskiego, świadczona za pośrednictwem platformy internetowej podlega zwolnieniu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, uznania zasilenia konta za neutralne podatkowo, uznania opisanego świadczenia za usługę elektroniczną oraz zwolnienia z opodatkowania przedmiotowego świadczenia.
Miejscem świadczenia, a tym samym opodatkowania usługi świadczonej przez Państwa na rzecz podmiotów będących podatnikami w rozumieniu art. 28a ustawy z siedzibą w USA, Anglii oraz z siedzibą na terytorium państwa członkowskiego innego niż Polska (firma z Unii Europejskiej) nie jest/nie będzie terytorium Polski. Zatem, usługa sprzedaży wirtualnych produktów cyfrowych na rzecz nabywcy – podmiotu z siedzibą
Wskazanie, czy usługi polegające na sprzedaży Wirtualnych przedmiotów będą stanowiły usługi elektroniczne oraz wskazanie, czy Wnioskodawca będzie występować w roli podatnika w odniesieniu do transakcji sprzedaży Wirtualnych przedmiotów w stosunku do Kupujących.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Kursy językowe w formie lekcji video rozpowszechniane za pomocą strony internetowej mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Rozliczenie sprzedaży usług elektronicznych i towarów na odległość jest nieprawidłowe w części określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów na rzecz podatników i podmiotów nie będących podatnikami w przypadku gdy znajdują się oni poza terytorium Unii i prawidłowe w pozostałym zakresie.
Obowiązek rejestracji i dokumentacji z tytułu świadczenia na rzecz podmiotu irlandzkiego usług udostępniania powierzchni reklamowej na stronie internetowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z ponoszonymi wydatkami dokonanymi w ramach realizowanego Projektu, z zastosowaniem prewspółczynnika obliczonego zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z 17 grudnia 2015 r.
uznanie świadczonych usług za kompleksowe oraz zastosowania zwolnienia z VAT dla świadczonych usług
Opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług elektronicznych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi są usługami kształcenia i wychowania i podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Obowiązek zapłaty podatku VAT w przypadku sprzedaży aplikacji za pośrednictwem platformy internetowej.
Opodatkowanie usług polegających na umożliwieniu udziału (aktywnego) w rozgrywkach e-sportowych.
Prawo do częściowego odliczenia podatku w związku z realizacją projektu związanego z e-usługami.
Zastosowanie zwolnienia od podatku w zakresie gier organizowanych przez sieć Internet