1. Czy Spółka powinna zaliczyć: a. poniesione koszty związane z wydatkiem na zakup Sprzętu Elektronicznego, którego wartość nie przekracza 10 000,00 PLN i stanowi dla Spółki środek trwały amortyzowany jednorazowo w dacie jego przekazania do użytkowania; b. odpisy amortyzacyjne od Sprzętu Elektronicznego, którego wartość przekracza 10 000,00 PLN i stanowi dla Spółki środek trwały amortyzowany metodą
Możliwość opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu działalności handlowej produktami automatyki domowej w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz określenie wysokości stawki ryczałtu.
Czy stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. Wnioskodawca zwolniony jest z obowiązku zapłaty podatku dochodowego z tytułu odszkodowania za uszkodzone mienie?
podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stawek amortyzacyjnych.
Czy Spółka może podwyższyć stosowane wobec urządzeń elektronicznych opisanych w stanie faktycznym stawki amortyzacyjne przy zastosowaniu współczynników nie wyższych niż 2.0?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że kontrahent złożył u wnioskodawcy zamówienie na rozdzielnie, które następnie zostaną zamontowane w rozdzielnicach i pulpitach na jednostkach transportu morskiego i rybołóstwa. Bezpośrednim wykonawcą jednostek transportu morskiego, dla którego byłyby przeznaczone towary sprzedane przez podatnika kontrahentowi jest stocznia. Rozdzielnice oraz pulpity są elementami