Zwolnienie z opodatkowania stypendium aktywizacyjnego przyznawanego osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.
Dofinansowanie z Urzędu Pracy stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie do posiadanych udziałów w zyskach spółki. Jednocześnie momentem powstania tych przychodów będzie moment faktycznego otrzymania środków finansowych.
Czy otrzymane przez około 10 uczestników projektu (osoby bezrobotne) stypendia stażowe finansowane ze środków Funduszu Pracy w ramach wkładu własnego do powyższego projektu stanowią przychód korzystający ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika?
1. Czy towary handlowe sfinansowane z dotacji z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 56? 2. Czy przyznane środki z Urzędu Pracy w ramach programu z art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy premia wypłacona przez Powiatowy Urząd Pracy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowo Wnioskodawczyni sporządziła zeznanie podatkowe za 2010 rok, w którym w dziale D zeznania PIT-36L ujęte zostały przychody i koszty uzyskania przychodów, dotyczące tylko bieżącej działalności, a nie ujęte zostały przychody i koszty uzyskania przychodów dotyczące Projektu?
W sytuacji gdy stypendia podlegające opodatkowaniu, stanowią świadczenia wypłacane z Funduszu Pracy, Wnioskodawca ma obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy, oraz zgodnie z art. 39 ust. 1 jest obowiązany w terminie do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, przekazać podatnikowi i urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo, uznając kwoty otrzymanych od Instytucji transz wsparcia o charakterze zaliczkowym na dofinansowanie realizowanych przez nią Projektów, służących pokryciu wydatków kwalifikowalnych, za zaliczki, tzn. pobrane wpłaty lub zarachowane należności na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo, uznając kwoty otrzymanych od Instytucji transz wsparcia o charakterze zaliczkowym na dofinansowanie realizowanych przez nią Projektów, służących pokryciu wydatków kwalifikowalnych, za zaliczki, tzn. pobrane wpłaty lub zarachowane należności na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt
Czy Wnioskodawczyni postąpiła prawidłowo ustalając stratę ze sprzedaży środka trwałego zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy wydatki poniesione ze środków Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (komputer + program komputerowy) zakupionych ze środków z Funduszu Pracy? 3. Czy studia podyplomowe, pomimo że podjęte przed rozpoczęciem działalności
1.Czy powiatowy urząd pracy jest zobowiązany do poboru zaliczek miesięcznych na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłacanych osobie niepełnosprawnej zarejestrowanej jako poszukująca pracy, niepozostającej w zatrudnieniu świadczeń finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych?
Czy wypłacone ze środków PFRON stypendia za okres szkoleń, stażu i przygotowań zawodowych osobom niepełnosprawnym posiadających status poszukujących pracy i nie pozostających w zatrudnieniu, stanowią dochód podlegający opodatkowaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zaległa zapłata zasądzona wyrokiem Sądu na rzecz podatnika winna być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zatrudnienie osoby spełniającej warunki art. 25 ust. 6 pkt 2 lit. g ustawy z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 z późn. zmianami) bezpośrednio przy obsłudze klientów nie spowoduje wzrostu wysokości płaconego podatku dochodowego (karta podatkowa).
dotyczy zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów zapłaconych w okresie od 01.01.2005 r. do 31.12.2005 r. odsetek od udzielonej pożyczki z przeznaczeniem jej na utworzenie miejsc pracy.