Ustalenie źródła przychodu, rozliczenia kosztów uzyskania przychodu, rozliczania straty i obowiązków ewidencyjnych z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Kwestia ustalenia czy sprzedaż zamrożonej we własnej profesjonalnej chłodni przez rolnika borówki amerykańskiej jest nadal sprzedażą produktu rolnego, nieprzetworzonego, pochodzącego z produkcji rolniczej określonej w art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy opodatkowania dochodów ze sprzedaży krzewów ozdobnych z własnej uprawy.
Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, ponieważ minął okres 5-ciu lat od nabycia nieruchomości przez spadkodawcę; brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, gdyż minął okres 6-ciu miesięcy od nabycia rzeczy ruchomych przez męża - spadkodawcę; rolnik ryczałtowy opłacający podatek rolny nie jest zobligowanym przy sprzedaży płodów rolnych do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Czy sprzedaż wskazanej w stanie przyszłym kukurydzy będzie spełniała definicję działalności rolniczej, o której mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym nie będzie podlegała przepisom tej ustawy ?
Opodatkowania dochodów z internetowej sprzedaży sadzonek drzew i krzewów ozdobnych pochodzących z własnej uprawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do działalności rolniczej przychodów ze sprzedaży mrożonych truskawek oraz w zakresie zastosowania przepisów art. 20 ust. 1c i art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż materiału szkółkarskiego z własnej hodowli oraz sprzedaż zakupionych sadzonek.
Czy prowadzoną działalność można zakwalifikować jako działalność rolniczą niepodlegającą podatkowi dochodowemu od osób fizycznych na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prowadzoną działalność można zakwalifikować jako działalność rolniczą niepodlegającą podatkowi dochodowemu od osób fizycznych na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane odszkodowanie za szkody powstałe w uprawach rolnych w wysokości 23 049 zł, z gruntu będącego częścią gospodarstwa rolnego może być wolne od podatku dochodowego zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie opodatkowania przychodów z uprawy i sprzedaży truskawek przez Wnioskodawcę będącego wspólnikiem spółki komandytowejo w świetle przepisów ustawy dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
1. Czy zakup sadzonek Wnioskodawca może zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu jako zakup towaru? 2. Czy sprzedaż wyrobu tartacznego z drewna pochodzącego z przedmiotowej uprawy będzie stanowić przychód z działalności gospodarczej? 3. Jaką wartość należy przyjąć do remanentu przez okres 6 lat od momentu zakupu drzewek do momentu wycięcia?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania hodowli roślin.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania hodowli roślin.
Czy w przypadku kwaszenia kapusty i ogórków pochodzących z własnych upraw, a następnie sprzedaży ww. produktów w postaci kiszonej do sklepów, stołówek przysługuje, zwolnienie od podatku dochodowego na postawie art. 21 ust. 1 pkt 71?
1. Czy wypłacone, na podstawie protokołów uzgodnień, odszkodowania właścicielom gruntów nie wchodzących w skład gospodarstwa rolnego za szkody powstałe na tych gruntach w wyniku budowy kanalizacji sanitarnej podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i ujęciu w deklaracji PIT-8C? 2. Czy wypłacone, na podstawie protokołu uzgodnień, odszkodowania właścicielom gruntów wchodzących