Mając na uwadze fakt, że posiada Pani udziały w dwóch nieruchomościach (udział 1/2 w domu jednorodzinnym oraz udział 1/6 w lokalu mieszkalnym), a udziały te zostały nabyte przez Panią w drodze dziedziczenia, w przedmiotowej sprawie znajdzie zastosowanie przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jeżeli w istocie oprócz ww. udziałów w nieruchomościach nie posiada Pani żadnych
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Mając na uwadze fakt, że Pani mąż jest już właścicielem innej nieruchomości mieszkalnej do planowanej umowy sprzedaży nieruchomości nie znajdzie zastosowania przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Warunkiem do skorzystania z ww. zwolnienia w niniejszej sprawie – gdy nieruchomość nabywana jest na współwłasność – jest to, żeby Pani oraz Pani mąż nie posiadali wcześniej nieruchomości
Skoro zarówno Pan, jak i Pana partnerka nie byliście wcześniej właścicielami żadnych nieruchomości mieszkaniowych lub spółdzielczego prawa własnościowego (w tym udziałów w takich nieruchomościach lub prawie) to w takiej sytuacji przy zawieraniu umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego mógł Pan skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego
Do opisanej transakcji sprzedaży nieruchomości znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznania sprzedających za podatników, opodatkowania transakcji sprzedaży, niezabudowane tereny budowlane,rejestracji sprzedających jako podatników podatku VAT, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą (fakturami), uprawnienia kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.
Skoro transakcja sprzedaży udziałów w Nieruchomości (działce) będzie faktycznie w całości opodatkowana VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Skoro sprzedaż udziałów w Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona, gdyż – jak wskazali Państwo we wniosku – Strony zrezygnują z przysługującego im zwolnienia z VAT, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC. cywilnoprawnych.
Skoro sprzedaż udziałów w Nieruchomości (działce) będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług i nie będzie z tego podatku zwolniona, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego, gdy jeden ze współmałżonków jest właścicielem nieruchomości znajdującej się za granicą, tj. w Ukrainie.
Skutki podatkowe sprzedaży praw dotyczących projektów związanych z farmami wiatrowymi.
Zwolnieniem z art. 9 pkt 17 objęte jest nabycie mieszkania i udziału w hali garażowej, która znajdują się na tej samej działce. Zwolnienie dotyczy zakupu całej nieruchomości (lokalu) nawet jeśli nabywana jest na współwłasność ułamkową (w udziałach) przez kupujących.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego w przypadku posiadania budynku mieszkalnego w stanie surowym zamkniętym.
Wnioskodawca jako strona sprzedająca nie będzie zobowiązany z tytułu dokonania opisanej we wniosku czynności – umowy sprzedaży – do uiszczenia podatku PCC.
Zwolnieniem z art. 9 pkt 17 objęte jest nabycie mieszkania i udziału w hali garażowej, która znajdują się na tej samej działce. Zwolnienie dotyczy zakupu całej nieruchomości (lokalu) nawet jeśli nabywana jest na współwłasność ułamkową (w udziałach) przez kupujących.