Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z prowadzeniem serwisu internetowego.
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych z tytułu prowadzonej sprzedaży napojów dokonywanej za pośrednictwem sklepu internetowego (poprzez zawieranie umów na odległość) na rzecz konsumentów.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Opisana działalność gospodarcza, spełnia warunki niezbędne dla uznania jej za działalność usługową z zakresie handlu. Wnioskodawca nabywa towary w celu ich dalszej odsprzedaży, co jest warunkiem uznania świadczonych przez Pana usług za usługi w zakresie handlu, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, a rodzaj
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych, o której mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, z tytułu sprzedaży napojów za pośrednictwem sklepu internetowego (poprzez zawieranie umów na odległość) oraz na podstawie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
Zakup przedmiotów wirtualnych (atrybutów postaci internetowych w grach sieciowych) od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Stawka ryczałtu do usług afiliacyjnych świadczonych przez internet o PKWiU 73.12.13.0.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Ustalenie czy kwoty kosztów przesyłki zakupionych towarów, otrzymywane od kupujących, stanowią przychód z działalności gospodarczej.
Obowiązki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności nierejestrowanej oraz sposób dokumentowania osiąganych przychodów.
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawy towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali aukcyjnych do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali aukcyjnych do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Opodatkowanie usług projektowania graficznego oraz przekazania gotowego plakatu cyfrowego.
Skoro - jak Pani wskazała - wszystkie przedmioty były kupowane do majątku osobistego na własne potrzeby i użytkowane powyżej 6 miesięcy, a ostatnia transakcja nabycia była ponad 12 miesięcy temu, to sprzedaż przedmiotów, o których mowa we wniosku, nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o PIT, a tym samym uzyskany przychód w ogóle nie podlega opodatkowaniu PIT,
Prowadzona sprzedaż wskazanych w opisie sprawy telefonów komórkowych, komputerów, laptopów, konsol do gier oraz akcesoriów sklasyfikowanych w PKWiU 26, nie będzie stanowiła sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f) tiret drugie ustawy. Jak wynika z opisu sprawy, sprzedaż urządzeń elektronicznych wnioskodawca zamierza realizować wyłącznie stacjonarnie, bez udostępniania ich do sprzedaży
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT w przypadku sprzedaży komputerów, których ogłoszenia są zamieszczane w Internecie.