Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy połączenie spółek kapitałowych przez przejęcie spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług po stronie spółki przejmującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie sukcesji podatkowej (dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego, ujmowania faktur korygujących w deklaracjach VAT oraz wystawienia noty korygującej) w związku z podziałem Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie złożenia przez Spółkę Dzieloną deklaracji VAT za miesiąc podziału i zapłaty zobowiązania podatkowego w tym zakresie, niezależnie od tego, że obowiązek złożenia deklaracji i zapłaty zobowiązania podatkowego za ten okres powstaje po dniu podziału; złożenia przez Spółkę Przejmującą deklaracji VAT za miesiąc podziału, dotyczącą zdarzeń gospodarczych wykazywanych w
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
W zakresie skutków podatkowych dokonania połączenia spółek przez przejęcie.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku łączenia spółek.
Sukcesja podatkowa w związku z przejęciem przez bank spółdzielczej kasy (spółdzielni) na podstawie decyzji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego zgodnie z art. 74c ust. 4 ustawy o SKOK.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie różnic kursowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podstawa opodatkowania przy aporcie składników niebędących przedsiębiorstwem lub zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa oraz obliczenie podstawy opodatkowania metodą w stu. Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wniesienia aportem znaków towarowych (przepisy od 2014 r.).
zawarcie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych nie będzie generować powstania zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług
Czy wycenione środki trwałe po cenach rynkowych w Spółce samochodu X po likwidacji oraz przyczepy Y po zwrocie do producenta można ująć w koszty uzyskania przychodów w Spółce? Odnośnie samochodu X, czy wartość rynkowa środka trwałego wniesiona aportem, czy wysokość otrzymanego odszkodowania od ubezpieczyciela (46.000,00 zł) i za sprzedany wrak (14.000,00 zł)?
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z przekształceniem przedsiębiorstwa prowadzonego dotychczas w formie działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę prawa handlowego w odniesieniu do obowiązku podatkowego, korekty podatku, obowiązku sporządzenia spisu z natury.
W zakresie uznania, że czynności podziału Spółki przez wydzielenie i wniesienia wydzielonego majątku stanowią czynność niepodlegającą opodatkowaniu zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy
W zakresie uznania połączenia Spółki zależnej ze Spółką dominującą za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zaliczenia przez Wnioskodawcę (wspólnika spółka jawnej) do kosztów uzyskania przychodów z udziału w tej spółce wydatków spółki jawnej na wypłatę wynagrodzenia dla zatrudnionego wspólnika (innego niż wnioskodawca) oraz na zapłatę składek na ubezpieczenia społeczne od tego wynagrodzenia obciążających spółkę jako pracodawcę.
Czy spółka z o. o. utworzona przez uczelnię medyczną (Uniwersytet) na mocy przepisów ustawy o działalności leczniczej i działająca na bazie otrzymanej w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tj. niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej uczelni medycznej uprzednio zlikwidowanego w związku z ww. ustawą o działalności leczniczej, może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób
Czy w Spółce z o. o. korzystającej nieodpłatnie z tego lokalu powstaje statystyczny przychód podatkowy zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy jest wolny od podatku jako świadczenie usług związanych z ochroną zdrowia realizowaną zgodnie ze statutem działalności Spółki z o. o.?
Zastosowanie przepisów ustawy do czynności przeniesienia majątku spółki do spółki przejmującej.
Zastosowanie przepisów ustawy do czynności przeniesienia majątku spółki do spółki przejmującej
Zastosowanie przepisów ustawy do czynności przeniesienia majątku spółki do spółki przejmującej
W zakresie uznania połączenia Spółki ze Spółkami Zależnymi za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zastosowanie przepisów ustawy do czynności przeniesienia majątku spółki do spółki przejmującej