Możliwość opodatkowania przychodów z usług najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od zleceniobiorcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usługi dzierżawy rusztowań wraz z transportem oraz montażem i demontażem, w przypadku kiedy Wnioskodawca świadczy ww. usługę jako podwykonawca na rzecz głównego wykonawcy działającego na zlecenie Inwestora; w zakresie rozliczenia w deklaracji VAT-7 faktury korygującej sprzedaży odwrotne obciążenie wystawionej z tytułu
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na usługę wynajmu rusztowań.
Jaką stawkę VAT należy stosować do usług polegających na wynajmowaniu rusztowań na budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych wraz z montażem i bez montażu (w zależności od zamówienia) 8% czy 23%?
w zakresie opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8 % usług wynajmu, montażu i demontażu rusztowań elewacyjnych
Czy zakupione od dwóch dostawców (producentów) elementy rusztowania, gdzie wartość pojedynczego elementu w momencie zakupu nie przekraczała kwoty 650 zł netto, można zaliczyć jako wyposażenie i tym samym całą wartość zakupu odpisać jednorazowo od przychodu? Czy uznać zakup za środek trwały i zgodnie z przepisami go amortyzować?
Montaż i demontaż rusztowań na statkach, który służy nie tylko wykonywaniu remontu przez wnioskodawcę, ale także innym podmiotom, nie stanowi elementu usługi kompleksowej, a więc nie może korzystać z 0% stawki podatku na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 15.
Czy Wnioskodawca prawidłowo zastosuje 5,5% stawkę zryczałtowanego podatku dochodowego w zakresie działalności, polegającej na czynnościach montażu i demontażu rusztowań (stanowiących własność inwestora), służących inwestorom do realizacji wykonania określonego obiektu budowlanego?
Usługi polegające na montażu i demontażu rusztowań jako wchodzące w skład usługi kompleksowej, polegającej na wynajmie, dzierżawie bądź sprzedaży rusztowań winny być opodatkowane podstawową stawką podatku VAT w wysokości 22%, tak jak główna usługa.
Czy koszt nabycia rusztowania należy zaliczyć w bieżące koszty uzyskania przychodów, czy podlega on odpisom amortyzacyjnym z tytułu zużycia środków trwałych?
Z przedstawionego we wniosku z dnia 18.08.2005 r. stanu faktycznego wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie usług remontowo-budowlanych. Obecnie prace wykonuje Pan na rzecz kontrahenta belgijskiego na terenie Belgii. Rejestracji do podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług dokonał Pan wyłącznie w Polsce. Jako podatnik podatku od towarów i usług, wykonane usługi dokumentuje
Podatnik pyta o stawki podatku VAT dla usług montażu/demontażu rusztowań na remontowanych lub przebudowywanych statkach
Czy podatnik prawidłowo stosuje stawkę 8,5% ryczałtu od przychodów uzyskiwanych w prowadzonej działalności?