Ustalenie czy cena sprzedaży za sprzedane certyfikaty inwestycyjne płacona w ratach przez Fundację na rzecz Fundatora będzie stanowiła świadczenie w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a ustawy CIT i opodatkowane na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy CIT albo będzie stanowiła świadczenia w rozumieniu art. 2 ust. 2 UFR i będzie tym samym opodatkowany na podstawie
Dotyczy ustalenia, czy Spółka prawidłowo rozpoznała moment powstania przychodu w zakresie oferowanych usług szkoleniowych i metod płatności związanych z nimi.
W analizowanej sprawie cały przychód z tytułu odpłatnego zbycia ruchomości (samochodu) w wysokości określonej w umowie sprzedaży Wnioskodawca uzyskał w dacie zawarcia umowy sprzedaży. Nie ma zatem znaczenia w przedmiotowej sprawie, że część kwoty zostanie uregulowana w późniejszym terminie. Zatem podatek powinien być obliczony od kwoty określonej w umowie sprzedaży.
Odpłatne zbycie udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego na fakturach dokumentujących raty leasingowe oraz wydatki eksploatacyjne związane z pojazdem samochodowym
W jakim momencie (w którym roku 2015 czy 2016 ) Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód należny z tytułu zbycia udziałów w Spółce, w związku z zawarciem umowy zbycia udziałów w 2015 r. wobec uzyskania wynagrodzenia w ratach z określonymi terminami wymagalności na 2016 r.?
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i uuług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanej czynności za dostawę towarów.
Moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do rozłożenia na części ceny sprzedaży lokali mieszkalnych oraz odsetek należnych z tytułu tej czynności.
W jakim momencie Spółka może uznać koszty uzyskania przychodów wynikające z rozliczenia transakcji opcyjnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Podatnik pyta czy:1.W przypadku sprzedaży nieruchomości podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, z rozłożeniem zapłaty za nieruchomość na raty, podatek VAT należy naliczyć jednorazowo od całej kwoty należnej z tytułu sprzedaży, czy od wpłaconych kolejno rat?2.Oprocentowanie pobierane od spłaconych rat podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Gmina przy sprzedaży nieruchomości za które zapłata zostaje
Czy przy sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa i rozłożeniu płatności na raty, gdy rozłozona na raty niespłacona cześć ceny nieruchomości podlega oprocentowaniu przy zastosowaniu stopy procentowej równej stopie redyskonta weksli stosowanej przez NBP należy rozliczać podatek VAT również od należnych odsetek, czy jedynie od kwoty kolejnej raty ?
Jaki jest moment uzyskania przychodu w przypadku zbycia nieruchomości ?