Siostra zmarłego ma prawo do skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wymogów, które przepis ten przewiduje.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Obowiązki notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania - ustalenie podstawy opodatkowania gdy nieruchomość jest obciążona hipoteką oraz zastosowanie zwolnienia, o którym mowa w art. 4a.
Umowa (czynność) zamiany, w ramach której osoby z I grupy podatkowej zamieniają udział we własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego –wypełniła w całości warunki zwolnienia art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
Nabycie przez Pana na podstawie dziedziczenia testamentowego po swoim biologicznym ojcu spadku, w skład którego wchodzi 1/2 nieruchomości gruntowej, samochód osobowy oraz pieniądze zgromadzone na rachunkach bankowych oraz w papierach wartościowych, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn na zasadach określonych w przepisach ustawy o podatku od spadków i darowizn dla osób zaliczonych
Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia mieszkania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Jako że nabycie ograniczonego prawa rzeczowego (nieodpłatnej służebności mieszkania) nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Panią (matką jako nabywcą prawa) a Pani synem, to w sytuacji, gdy żona Pani syna (Pani synowa) wyrazi zgodę, o której mowa w art. 37 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na ustanowienie ww. służebności, nabycie to skorzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 4a ustawy
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez córkę za zgodą jej męża.
Spłaty pożyczki na zakup lokalu mieszkalnego, w którym mieszka córka Wbioskodawczyni, nie mieści się w pojęciu „zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych” objętych dyspozycją przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości na zakup mieszkania (lokalu mieszkalnego), w którym Wnioskodawca będzie realizował własne cele mieszkaniowe, na zakup trzech mieszkań (lokali mieszkalnych) dla realizacji potrzeb mieszkaniowych rodziny Wnioskodawcy, na zakup działki (gruntu) pod budowę budynku mieszkalnego (domu) i budowę
w zakresie opodatkowania darowizny środków pieniężnych od rodziców Wnioskodawcy, obywateli USA
Czy dodatkowa odprawa pośmiertna, która ma zostać wypłacona rodzinie zmarłego pracownika, będzie mogła zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Nabycie przez Zainteresowanych składników majątku (środków pieniężnych) w wyniku przekazania ich po śmierci spadkodawcy przez Trust będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania zapisu zwykłego, czyli w przypadku wypłaty środków pieniężnych w drodze
Tym samym Wnioskodawczyni nie będzie mieć możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, ponieważ jak już zostało wyjaśnione Wnioskodawczyni nie jest zstępną spadkodawcy, zatem nie można jej zaliczyć do grupy podatkowej określonej w art. 4a.
W sytuacji przedstawionej we wniosku samo podpisanie umowy deweloperskiej i wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia w 2016 r. nieruchomości na nabycie lokalu mieszkalnego bez zaistnienia przeniesienia jego własności w ustawowym terminie nie przesądza o prawie do skorzystania ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W niniejszej
W jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu nabycia spadku z USA
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od podatku alimentów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń zagranicznych.