Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Możliwość zastosowania ulgi na ekspansję po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w Spółkę z o.o. .
Brak powstania po stronie Spółki Przekształconej dochodu z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT oraz brak powstania obowiązku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek wypłaty zysków wypracowanych przez Spółkę jawną.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT, dokonując wypłaty zysku za rok obrotowy 2023 na rzecz A po przekształceniu Spółki w spółkę komandytową, ma prawo i obowiązek pomniejszyć - w trybie art. 22 ust. 1a-1c Ustawy o CIT - zryczałtowany podatek dochodowy należny od A, o zapłacony przez Spółkę CIT za cały 2023 r.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oraz w przypadku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, zastosowanie właściwej stawki podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Skutki podatkowe zmiany wkładów wspólników spółki jawnej oraz zwrot części wkładu w postaci udziału w części nieruchomości będących uprzednio przedmiotem wkładu.
W związku z przekształceniem Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 5841 - art. 58413 ksh i przejęciem przez Spółkę składników majątku służących Wnioskodawcy przed przekształceniem do wykonywania działalności polegającej na wynajmie nieruchomości, po stronie Spółki nie powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz użytkowników wieczystych.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości spłaty męża za przyznanie wkładu mieszkaniowego związanego ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu, opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie dokonania podziału majątku oraz opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do
Możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b w przypadku przekształceń działalności gospodarczej.
Sprzedaż prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego nie będzie stanowić dostawy towarów i nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową i wypłaty zysków.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zastosowania się do interpretacji indywidualnej po przekształceniu.
Skutki podatkowe wypłaty zysku przez spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Uznanie Spółki powstałej w wyniku przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością za podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności i możliwości skorzystania z tego tytułu na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT z 10% stawki ryczałtu oraz możliwości skorzystania na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT z 10% stawki ryczałtu jako mały podatnik.