Interpretacje

Interpretacja
18.03.2024 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania tytułem rozliczenia prowizji z banku po spłacie kredytu zaciągniętego przez zmarłego męża.

Interpretacja
09.02.2024 Podatki

Określenie momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu Prowizji oraz zakwalifikowania tych kosztów do odpowiedniego źródła przychodów.

Interpretacja
21.12.2023 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek, prowizji oraz opłat bankowych od kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego udziału w nieruchomości.

Interpretacja
30.10.2023 Podatki

Sposób opodatkowania emerytur z Niemiec i Norwegii oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z emerytur kwot potraconych przez bank.

Interpretacja
11.10.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika.

Interpretacja
29.11.2021 Podatki

Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu na rzecz swoich klientów (kredytobiorców) odpowiedniej części pobranych wcześniej kosztów kredytu w związku z jego wcześniejszą spłatą.

Interpretacja
18.06.2021 Podatki

Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu na rzecz swoich klientów (kredytobiorców) odpowiedniej części pobranych wcześniej kosztów kredytu w związku z jego wcześniejszą spłatą.

Interpretacja
13.04.2021 Podatki

1. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący prowizji stanowiących przychód związany ze zobowiązaniem podatkowym, które uległo przedawnieniu, stanowi koszt uzyskania przychodów? 2. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący

Interpretacja
17.11.2020 Podatki

Czy realizowane przez Wnioskodawcę obecnie oraz w przyszłości wypłaty Prowizji, które zostały pobrane od kredytobiorców w okresach podlegających przedawnieniu na gruncie przepisów prawa podatkowego, mogą zostać zakwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli wypłata Prowizji realizowana jest na rzecz kredytobiorców, którzy dokonali przedterminowej spłaty kredytu?

Interpretacja
29.10.2020 Podatki

Ustalenie, czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania dokonywanych Wypłat jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
30.09.2020 Podatki

Możliwość rozpoznania Wypłat jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącanych w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
25.08.2020 Podatki

Możliwość zaliczenia wypłat w związku z wcześniejszą spłatą kredytu (w całości lub części) jako kup innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.

Interpretacja
28.07.2020 Podatki

zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wypłacanych klientom świadczeń z tytułu wcześniejszej spłaty finansowania oraz momentu rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłacanych świadczeń

Interpretacja
06.07.2020 Podatki

w zakresie ustalenia, czy realizowane aktualnie oraz w przyszłości proporcjonalne wypłaty prowizji pobranych od klientów Banku w okresach podlegających przedawnieniu w świetle regulacji podatkowych, w przypadku przedterminowej spłaty kredytu przez klienta w związku z okolicznościami przedstawionymi w stanie faktycznym, mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów.

Interpretacja
02.07.2020 Podatki

Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu na rzecz swoich klientów (kredytobiorców) odpowiedniej części pobranej wcześniej prowizji w związku z wcześniejszą spłatą kredytu.

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Czy dyskonto ustalone na dzień sprzedaży Wierzytelności Leasingowych do SPV oraz prowizja płacona przez Spółkę do SPV w odniesieniu do Sekurytyzacji Wierzytelności Pożyczkowych będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów zaliczany do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jego poniesienia

Interpretacja
10.09.2015 Podatki

Czy poniesione przez Wnioskodawcę i Jego żonę koszty notarialne, koszty odsetek od kredytu na zakup mieszkania, prowizja bankowa, koszt prowizji pośrednika prezy zakupie lokali oraz koszt prowizji agencji za pośrednictwo przy sprzedaży mieszkań stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego zakupionego na kredyt w 2008 r.?

Interpretacja
26.08.2015 Podatki

Jaka datę należy uznać za datę nabycia nieruchomości i jakie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodu z jej sprzedaży?

Interpretacja
09.06.2015 Podatki

Poniesione przez Wnioskodawcę wydatki związane ze spłatą odsetek, prowizji bankowych i różnic kursowych nie stanowią kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości, gdyż nie mieszczą się w dyspozycji art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
01.08.2014 Podatki

Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym Spółka prawidłowo stosuje do przeliczenia operacji wpływu/wypływu środków na/z rachunku walutowego kurs faktycznie zastosowany rozumiany jako kurs kupna bądź też kurs sprzedaży banku, który prowadzi rachunek walutowy Spółki?

Interpretacja
28.02.2014 Podatki

Odsetki od kredytu, prowizja za udzielenie kredytu oraz prowizja za wcześniejszą spłatę tego kredytu nie stanowią kosztu uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy zgodnie z treścią art. 15a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy obliczaniu, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wartości dodatnich i ujemnych różnic kursowych powstających od własnych środków pieniężnych w walutach obcych zgromadzonych na rachunkach walutowych, Spółka powinna stosować średnie kursy NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu i wypływu

Poprzednia Następna