Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe związane z realizacją Zadania Badawczego określonego w Projekcie - świadczenie usług, przeniesienie własności intelektualnej, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, sposób dokumentowania otrzymanej dotacji oraz wynagrodzenia w postaci zysków z komercjalizacji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w celu realizacji projektu.
Czynności wykonywane w ramach umowy stanowią odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a tym samym, otrzymane przez Państwa środki (w formie waluty wirtualnej) stanowią wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na rozwój i funkcjonowanie
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Czy przychody osiągnięte w ramach etapu I z tytułu prac badawczych i otrzymanego z tego tytułu wynagrodzenia nie spełniają definicji zawartej w art. 7b ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym przychodów z zysków kapitałowych; - Czy wynagrodzenie otrzymane z NCBR za etap II zarówno dotyczące 90% wynagrodzenia, jak i 10% za success fee można uznać jako dochód osiągnięty z innych źródeł przychodu
Ustalenie, czy przekazane ewentualne dobrowolne wpłaty przez studentów z tytułu nabycia materiałów biurowych stanowią podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Brak obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT dokonywanych ewentualnych dobrowolnych wpłat przez studentów z tytułu nabycia materiałów.
prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji projektu: „(…)”.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone przez uczelnię w związku z realizacją Projektu.
Wskazanie, czy czynności realizowane przez Wnioskodawcę, na podstawie zawartych z Agencją X umów, stanowią podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług odpłatne świadczenie usług oraz określenie, czy otrzymywane od Agencji X na podstawie zawartych umów środki finansowe stanowią podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie pełnego prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących nabycia towarów i usług w związku z realizacją Projektu oraz ustalenia czy kwota dofinansowania przekazywanego Wnioskodawcy w związku z realizacją Projektu stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe związane z uczestnictwem w programie motywacyjnym oraz ciążące na Spółce obowiązki płatnika związane z uczestnictwem pracowników Spółki w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę mającą siedzibę w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu w postaci dodatnich różnic kursowych rozpoznanych w związku z otrzymaniem środków pomocowych na realizację projektów badawczych i rozwojowych
Przychód z tytułu otrzymania środków finansowych w celu realizacji badań naukowych lub prac rozwojowych w ramach programu Mobilność Plus stanowiących koszty pobytu w zagranicznym ośrodku oraz koszty podróży nie korzysta ze zwolnień z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 23a lit. a), 39, 40 i 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten, podlega opodatkowaniu jako przychód
Czy dochody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu realizacji stypendium M. są w Polsce zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39 lub art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wynagrodzenie Wnioskodawczyni nie jest objęte także zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy. Nie została bowiem spełniona przesłanka wymieniona w lit.b tej regulacji.
Brak prawa do zastosowania stawki 0% na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 i ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2013 r. w związku z otrzymaniem zaliczki na realizację projektu badawczego.
Zastosowania na fakturze stawki 0% na podstawie § 8 ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 i ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2013 r. w związku z otrzymaniem zaliczki związanej z realizacją projektu badawczego w przedstawionym stanie faktycznym oraz w związku z realizacją projektu badawczego w przedstawionym zdarzeniu przyszłym.
dokumentowanie wykonywanych prac fakturą z zastosowaniem 0% stawki podatku VAT oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków przy realizacji projektu badawczego
Czy do środków otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach programu Mobilność Plus znajdzie zastosowanie zwolnieniem, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy wypłacane pracownikom Wnioskodawcy - skierowanym za granicę w celu wykonywania badań naukowych w ramach realizacji wyżej wymienionego projektu unijnego - miesięczne stypendium, o którym mowa w § 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 października 2006 r. w sprawie warunków kierowania za granicę w celach naukowych, dydaktycznych i szkoleniowych oraz szczególnych uprawnień
1. Czy w związku z prowadzoną inwestycją III-go etapu budowy i wyposażenia Centrum Studiów Państwowej Wyższej Szkoły - Laboratorium badań środowiskowych, przysługuje podatnikowi prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług związanych z tą inwestycją? 2. Jeżeli, wg organu, odpowiedź na pytanie pierwsze jest twierdząca, to czy prawo to będzie