Interpretacje

Interpretacja
24.06.2024 Podatki

Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
13.06.2024 Podatki

Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.

Interpretacja
15.05.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.

Interpretacja
15.05.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.

Interpretacja
24.01.2024 Podatki

Otrzymanie nagrody i odprawy oraz wykazanie tych świadczeń w zeznaniu podatkowym za 2021 r. - pobranie części przez syndyka.

Interpretacja
12.01.2024 Podatki

Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.

Interpretacja
21.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka . Wydatkowanie części przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości – cele mieszkaniowe – spłata kredytu hipotecznego, wynajęcie nieruchomości.

Interpretacja
18.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe określenia podstawy opodatkowania przy umowie sprzedaży.

Interpretacja
29.09.2023 Podatki

Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.

Interpretacja
09.08.2023 Podatki

Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.

Interpretacja
01.08.2023 Podatki

Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.

Interpretacja
17.07.2023 Podatki

Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników (obowiązki podatkowe, zaliczki, podatek)

Interpretacja
17.07.2023 Podatki

Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników (obowiązki podatkowe syndyka i podatnika, zaliczki, podatek, zeznanie).

Interpretacja
09.02.2023 Podatki

Czy kwota zobowiązań Spółki, które pozostaną niespłacone w związku z przeprowadzonym postępowaniem upadłościowym i wykreśleniem Spółki z KRS, będzie stanowiła przychód podatkowy Spółki podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
25.01.2023 Podatki

Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.

Interpretacja
12.01.2023 Podatki

Transakcja zbycia przez syndyka wskazanych we wniosku składników majątku upadłej spółki stanowić będzie transakcję zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
26.10.2022 Podatki

Prawo do skorzystania z ulgi na złe długi. Powyższe prawo przysługuje niezależnie od tego czy uprawdopodobnienie niespłacalności wierzytelności miało miejsce przed, czy po zgłoszeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Dłużnika. Nie ma również wpływu okoliczność, czy dana wierzytelność zostanie uznana na liście wierzytelności bądź nie.

Interpretacja
02.08.2022 Podatki

Odprowadzanie przez Syndyka zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, obowiązek złożenia zeznania rocznego oraz zapłaty podatku.

Interpretacja
10.07.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu należności, której nieściągalność została uprawdopodobniona wskutek wszczęcia postępowania upadłościowego i co do której toczy się postępowanie przed sądem cywilnym

Interpretacja
19.05.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie m.in. ustalenia, czy w przypadku, gdy Wnioskodawca nie będzie posiadał pewności, czy dane zobowiązanie zostało przez upadłego uiszczone czy też nie, obowiązek dokonania korekty, o której mowa w art. 89b ustawy o VAT dla Wnioskodawcy, działającego w imieniu własnym ale na rachunek upadłego, powstanie dopiero w momencie zatwierdzenia listy wierzytelności i to tylko

Poprzednia Następna