Bez znaczenia dla opodatkowania pozostanie fakt, że ostatecznie kwota wniesionych wkładów będzie równa pierwotnej sumie, bowiem w wyniku dokonanych czynności wpierw dojdzie do obniżenia wartości wkładu, a następnie do jego ponownego podwyższenia do pierwotnej wartości. Zostanie zatem wniesiony do spółki wkład, który spowoduje podwyższenie majątku spółki.
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Ustalenie sposobu w jaki należy skalkulować koszt uzyskania przychodów w przypadku możliwej sprzedaży udziałów w Spółkach, mając na uwadze sposób w jaki objęto w nich udziały oraz dokonany podział Spółki.
Skutki podatkowe objęcia nowych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Podwyższenie kapitału zakładowego spółki, która nie świadczy usług użyteczności publicznej, poprzez wniesienie wkładu przez Skarb Państwa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych - nie ma zastosowania zasada stand-still zawarta w Dyrektywie Rady Nr 2008/7/WE z dnia 12 lutego 2008 r. dotyczącej podatków pośrednich od gromadzenia kapitału.
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki 1 oraz dobrowolnego umorzenia udziałów należących do Spółki 2 w Spółce 1.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego w wyniku aportu ZCP.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego w wyniku aportu ZCP.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego, który zostanie przeznaczony na modernizację bloku operacyjnego.
Uznanie Rekompensaty za wynagrodzenie za świadczone na rzecz Gminy usługi i włączenie jej do podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z kosztami bezpośrednimi dotyczącymi powierzonego zadania, brak obowiązku naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci wkładu na kapitał zakładowy oraz obowiązek naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci dopłat do kapitału
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
W związku z połączeniem przez przejecie bez podwyższania kapitału zakładowego po stronie Spółki Przejmującej posiadającej 100% udziałów w Spółce Przejmowanej nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Połączenie Spółki „A.” ze Spółką „B.” nie spowoduje po stronie Spółki „A.” konieczności rozpoznania przychodu podatkowego, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1, art. 12 ust. 1 pkt 2, art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d, art. 12 ust. 1 pkt 8f Ustawy CIT.
Czy w rezultacie podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie z niej dywizji F do Spółki Przejmującej, Wnioskodawca uzyska na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przychód, o którym mowa w przepisie art. 12 ust. 1 pkt 8ba w związku z przepisami art. 12 ust. 4 pkt 12 u.p.d.o.p. - W przypadku potwierdzenia prawidłowości stanowiska Wnioskodawcy na pytanie oznaczone numerem 1, czy przychód uzyskany przez