Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Czy obowiązek podatkowy (…) zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym powstaje z chwilą nabycia udziału w opisanej nieruchomości w drodze zapisu windykacyjnego?
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
Czy Spółka powstała w wyniku przekształcenia Towarzystwa będzie mogła obniżać dochód o straty poniesione przez Towarzystwo do momentu przekształcenia w spółkę akcyjną?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania przychodów z tytułu udziału w zagranicznej spółce osobowej.
Czy wobec faktu, że Wnioskodawca działa w ramach kościelnej osoby prawnej (dekret, statut) a jego dochody są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych ma obowiązek składania zeznań rocznych o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym.
Czy Spółka będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce?
Czy w następstwie planowanych zmian zmierzających do wyodrębnienia prawnego, majątkowego, organizacyjnego i finansowego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej od organu założycielskiego - Spółki z o.o., Zakład stanie się jako jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej samodzielnym podatnikiem w rozumieniu art. 7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, podlegającym obowiązkowi
Czy zwrot wydatków na wybudowanie urządzenia wodociągowo kanalizacyjnego stanowi przychód o którym mowa w art. 20 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu tym podatkiem?
Czy przedsiębiorstwo podmiotów leczniczych utworzone przez Spółkę może skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych przewidzianym w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej będzie mógł skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawy pdop)? 2. Czy zwolnienie przysługuje pod warunkiem dokonania wyodrębnienia nzoz ze struktur Spółki, czy zwolnienie jest możliwe również w przypadku braku podjęcia dodatkowych czynności
Podmiotowość podatkowa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskanych przez ten podmiot.
Czy w świetle przedstawionej sytuacji, Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy był odrębnym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, zwolnionym od podatku dochodowego od osób prawnych?
Podział Wnioskodawcy i utworzenie nowej Spółdzielni w oparciu o część majątku Wnioskodawcy będzie skutkował powstaniem przychodu do opodatkowania po stronie członków nowej Spółdzielni, tylko w przypadku powstania nadwyżki pomiędzy nominalną wartością udziałów/wkładów objętych w nowej Spółdzielni nad wartością nominalną udziałów wkładów posiadanych w Spółdzielni w takim przypadku nowa Spółdzielnia będzie
Czy Spółka, będąca następcą prawnym, po dniu 31 marca 2010 r. ma prawo do uznania za koszt uzyskania przychodu, wydatków udokumentowanych w postaci faktur (które wpłynęły po dniu 31 marca), wystawionych na Firmę Przejętą, dotyczących okresu sprzed i po przejęciu?
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przez uczelnię niepubliczną.
1. Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej będzie mógł skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawy pdop)? 2. Czy zwolnienie przysługuje pod warunkiem dokonania wyodrębnienia nzoz ze struktur Spółki, czy zwolnienie jest możliwe również w przypadku braku podjęcia dodatkowych czynności
Czy przekazany majątek dla Ch nie będzie stanowił przychodu podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)?
W jaki sposób rozdzielić przychody i koszty Ch przed i po uzyskaniu przez nią osobowości prawnej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?
Czy Wnioskodawca powinien złożyć w Urzędzie Skarbowym wniosek o anulowanie deklaracji podatkowej CIT-8 i CIT-8/O za rok, w którym nie był osobą prawną zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym?
Czy w następstwie planowanych zmian w funkcjonowaniu Spółki oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej może on jako podmiot wyodrębniony pod względem prawnym, gospodarczym i organizacyjnym uzyskać status jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w rezultacie być osobnym podatnikiem od Spółki założycielskiej
Czy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej utworzony przez Spółkę z o.o. jest w świetle przepisów art. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych podatnikiem tego podatku?
Czy przekazany majątek dla Chorągwi nie będzie stanowił przychodu podatkowego?