Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
ustalenie, czy wynagrodzenie wypłacone na podstawie orzeczenia sądowego współtwórcom przedmiotowego rozwiązania technicznego oraz osobie fizycznej, będącej spadkobiercą współtwórcy - będzie stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, potrącalny w dacie jego wypłaty (w przypadku współtwórców) oraz w dacie zaksięgowania (w przypadku spadkobiercy współtwórcy) oraz czy odsetki od wynagrodzenia
Nie ma podstaw do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Fakt, iż Wnioskodawca w ten sposób wyegzekwował swoją wierzytelność pozostaje bez wpływu na powstanie obowiązku podatkowego. W analizowanej sprawie to wydane orzeczenie sądu wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży spowodowało powstanie obowiązku podatkowego.
Ulga rehabilitacyjna odliczenie od dochodu wydatków z tytułu użytkowania samochodu osobowego (orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez MSWiA)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Stwierdzenie, czy sprzedaż pojazdu usuniętego z drogi i przejętego przez Powiat na podstawie art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, stawka podatku dla przedmiotowej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadośćuczynienia wraz z odsetkami oraz renty na zwiększone potrzeby związane z leczeniem, opieką i rehabilitacją pacjenta.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług dla świadczonych usług na rzecz zakładów ubezpieczeń.
zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług orzecznictwa w zakresie kwalifikacji osób skierowanych przez Starostwo Powiatowe do jednego z trzech stopni niepełnosprawności
Czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko przebywające na podstawie wyroku sądowego w Domu Pomocy Społecznej.
w zakresie możliwości zaliczenia w poczet kosztów uzyskania kwoty orzeczonej orzeczeniem sądowym
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, przypadającą na niego, jako wspólnika Spółki, część kwoty 401.857 zł, zapłaconą na podstawie orzeczenia sądowego, wydanego w oparciu o przepis art. 1051 k.p.c.?
Nie można uznać, że usługi proponowane przez Skarżącą stanowią element usługi ubezpieczeniowej, który sam stanowi odrębną całość i jest właściwy oraz niezbędny do świadczenia zwolnionej z opodatkowania usługi ubezpieczeniowej.
zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług związanych z likwidacją szkód
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego Wnioskodawca miał prawo do skorzystania w zeznaniu za 2012 r. z przedmiotowej ulgi w pełnej wysokości?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może odliczyć od podatku w roku podatkowym 2012, za używanie samochodu osobowego stanowiącego jego własność, dla potrzeb związanych z koniecznym (przewozem) dojazdem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne kwotę w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2 280 zł?
Czy w świetle treści przepisu wynikającego z art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Zainteresowana ma prawo do odliczenia od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok 2012 Jej finansowego udziału w wysokości 6 500 zł lub innej w zakupie schodołaza z krzesełkiem będącego sprzętem ułatwiającym wykonywanie czynności życiowych stosownie do potrzeb osoby niepełnosprawnej?
Czy Wnioskodawca prawidłowo interpretuje, iż okres pięcioletni w przypadku zbycia ww. nieruchomości, które nie następuje w ramach wykonywania działalności gospodarczej, liczony jest od stycznia 1998 roku i upłynął w dniu 31.12.2003 roku i po tej dacie odpłatne zbycie jest wolne od podatku?
Czy wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi na dzieci na podstawie art. 27f ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy dziecko zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych?
Czy przychód z tytułu otrzymanego odszkodowania podlega zwolnieniu od opodatkowania na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego odszkodowania, kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku, czy otrzymanie przychodu z tytułu wyżej opisanego odszkodowania obliguje mnie do złożenia zeznania podatkowego (pytanie
Czy zakup urządzenia rehabilitacyjnego do światłoterapii może zostać w całości lub części odliczony od dochodu z uwagi na ukończenie przez podatnika 70 lat życia i stan zdrowia w sytuacji, gdy brak jest orzeczenia o niepełnosprawności?
Mozliwość odliczenia od dochodu w zeznaniu podatkowym za 2005 rok, lampy do światłoterapii BIO-V 3002.