Opodatkowanie wynagrodzenia otrzymywanego od norweskiego pracodawcy z tytułu pracy wykonywanej na pokładzie statku powietrznego.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy Wnioskodawczyni w związku z przejęciem praw i obowiązków majątkowych i niemajątkowych męża i kontynuowaniem jego działalności gospodarczej, składając zeznanie podatkowe PIT-36 za 2012 rok, mogła zsumować przychód oraz koszty uzyskania przychodu z własnej działalności gospodarczej z przychodami i kosztami uzyskania przychodu z działalności gospodarczej męża?
1. Czy Wnioskodawczyni po rozwiązaniu spółki cywilnej w związku ze śmiercią męża, przejmując prawa i obowiązki majątkowe i niemajątkowe męża oraz kontynuując działalność gospodarczą męża, mogła przejąć magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego? 2. Czy Wnioskodawczyni, przejmując magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego, prawidłowo nie naliczyła od przejętego
Czy Wnioskodawczyni jako spadkobierca w ramach sukcesji (art. 97 § 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm. - t. j.)) przejęła prawo do rozliczenia straty spadkodawcy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2012 rok?
Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do składania rocznego rozliczenia podatkowego (zeznania podatkowego) za zmarłego męża za 2008 rok.Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać z preferencyjnej formy rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 r., wspólnie ze zmarłym małżonkiem.
Czy w związku z zawieszeniem działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej w całym roku 2008, możliwe jest dokonanie opodatkowania łącznie z małżonką na podstawie art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca, który w czasie trwania poprzedniego związku małżeńskiego rozliczał się w latach 2000-2001 wspólnie z ówczesną żoną korzystającą z odliczeń od podstawy obliczenia podatku z tytułu oszczędzania na rachunku oszczędnościowo-kredytowym w banku prowadzącym kasę mieszkaniową, jednakże z uwagi na rozpad małżeństwa faktycznie nie zaspokoił z tytułu gromadzonych środków w kasie mieszkaniowej
Kto powinien zapłacić podatek dochodowy i podatek VAT? Czy Pan wraz z żoną czy tylko sam.
Czy sprzedaż jednego lub dwóch lokali w budynku mieszkalnym stanowiącymwspółwłasność, budowanym na wynajem, skutkuje utratą ulgi podatkowej na pozostałe lokale, jeżeli doliczone zostaną do dochodu kwoty uprzednio odliczone z tytułu ulgi na wynajem, -Czy nadal istnieje obowiązek zwiększenia podstawy o 10% za każdy rok podatkowy, brakujący do upływu dziesięcioletniego okresu, liczonego od końca roku
Czy wybierając sposób opodatkowania na zasadach określonych w art. 30c updof i nie osiągając w roku podatkowym dochodu możliwe jest rozliczenie podatku na zasadach określonych w art. 6 ust. 2 (tj. łączne opodatkowanie dochodów małżonków) ? IX-005/463/Z/k/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
dot. zwolnienia małżonków z opodatkowania 10% zryczałtowanym podatkiem części przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości przeznaczonego na spłatę kredytu w sytuacji rozwodu
Podatnicy pytają czy każdemu z małżonków osiągających przychody z tytułu najmu lokalu przysługuje ryczałt w wysokości 8,5% do wysokości limitu tj. 18.274,00 zł.
Czy w sytuacji kiedy małżonek jest w 1/3 spadkobiercą mieszkania po zmarłym ojcu i prowadzi działalność gospodarczą w formie ryczałtu, małżonka jest uprawiona do skorzystania z ulgi remontowej z tytułu wydatku poniesionego na remont domu przy składaniu zeznania rocznego .