Uznanie, że na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 10 ustawy o VAT zostało złożone w akcie notarialnym oświadczenie o rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT sprzedaży zabudowanej nieruchomości stanowiącej działki nr 1 oraz 2, a w konsekwencji opodatkowania ww. transakcji sprzedaży podatkiem VAT według właściwej stawki oraz prawa do odliczenia VAT z opisanej transakcji.
Opisana we wniosku transakcja nie spełnia wymogu określonego w art. 24o ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ oświadczenie o zamiarze skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dochodu ze zbycia akcji w Spółce Zależnej zostało złożone po dniu zawarcia umowy sprzedaży ww. akcji.
Obowiązki płatnika związane z uwzględnieniem oświadczeń i wniosków składanych przez podatników, po ustaniu stosunku prawnego.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku dostawy, wynikającej ze zlecenia zakupu złożonego przez klienta mieszczącego się w katalogu określonym w art. 145e ust. 2 ustawy oraz nieuznanie, że oświadczenie o niewielkim zużyciu nabywanego gazu lub energii elektrycznej złożone przez nabywcę niewymienionego w art. 145e ust. 2 ustawy będzie wystarczające do zastosowania mechanizmu odwrotnego
w zakresie ustalenia, czy: -Wnioskodawca dokonując wypłaty Odsetek, w stosunku do których rzeczywistym właścicielem jest Pożyczkodawca, przy dochowaniu należytej staranności, o której mowa w art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT, może zastosować zwolnienie z podatku u źródła na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy o CIT, -Wnioskodawca będzie uprawniony do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Odsetek w stosunku
Czy Wnioskodawca dokonując wypłaty Odsetek, w stosunku do których rzeczywistym właścicielem jest Pożyczkodawca może zastosować zwolnienie z podatku u źródła na podstawie art. 21 ust. 3 Ustawy o CIT? - Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Odsetek w stosunku do których rzeczywistym właścicielem jest Pożyczkodawca, stosując obniżoną stawkę podatku w wysokości
Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży nieruchomości zabudowanej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur.
W zakresie wskazania czy oświadczenie w akcie notarialnym uprawnia do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej.
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży działek budowlanych w całości korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.)? Czy Wnioskodawczyni jako żona, kontynuując budowę budynku mieszkalnego, którą rozpoczął zmarły mąż i wydatkująca pieniądze
Czy w związku ze śmiercią podatnika wnioskodawczyni jest zwolniona z obowiązku uiszczenia za niego podatku? Co z częścią podatku przypadającego na męża wnioskodawczyni, który zdeklarował wydatkować na cele mieszkaniowe Czy pieniądze, które w deklaracji podatkowej zdeklarował mąż wnioskodawczyni może ona przeznaczyć na cele mieszkaniowe jej i synów jako spadkobierców?
Czy wnioskodawcy przysługuje ulga meldunkowa w związku z tym, że mieszkał i był zameldowany na pobyt stały w mieszkaniu wykupionym na własność w 2007r.?
Czy wypłacone stypendia szkolne i zasiłek szkolny należy zakwalifikować jako dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 40, czy też jako dochód zwolniony zgodnie z zapisem art. 21 ust. 1 pkt 40b, z którym to zwolnieniem wiąże się sporządzenie przez płatnika informacji o wysokości pobranego stypendium PIT-8S?
Czy w sytuacji kiedy uczeń pobiera "wynagrodzenie za praktyczne przyuczenie do zawodu" cała kwota pobieranego przez niego stypendium szkolnego będzie podlegała opodatkowaniu.
Pytanie Podatnika dotyczy zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do stosowania obniżonej stawki podatku od towarów i usług na dostawę dla podatników podatku rolnego śruty sojowej ze stawką 7% i soli potasowej ze stawką 3% uwarunkowanej od złożenia oświadczenia przez tych nabywców?