Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
1. Czy nadwyżki inwentaryzacyjne dotyczące środków obrotowych wykorzystywanych do działalności, z której dochody podlegają zwolnieniu z CIT na podstawie zezwoleń strefowych i decyzji o wsparciu, w przypadku możliwości dokonania ich bezpośredniej alokacji do działalności strefowej, stanowią przychód strefowy? 2. Czy niezawinione niedobory inwentaryzacyjne dotyczące środków obrotowych wykorzystywanych
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy stwierdzone Niedobory (straty) mogą zostać zaliczone przez Spółkę w ciężar kosztów uzyskania przychodów w PDOP?
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości strat w środkach obrotowych z tytułu wyłudzonych kredytów/pożyczek w związku z oszustwem polegającym na kradzieży tożsamości do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy.
w zakresie możliwości zaliczenia, ustalonych w wyniku inwentaryzacji, niedoborów do kosztów uzyskania przychodów
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedstawionych w stanie taktycznym strat w środkach obrotowych w dniu ich likwidacji w systemie oraz kosztów ujętych wskutek zaksięgowania inwentaryzacji (odmiennego zużycia w rzeczywistości niż w systemie) jak również czy nadwyżki na środkach obrotowych wynikające z zaksięgowanej inwentaryzacji (odmiennego zużycia od rzeczywistości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ujawnionych niezawinionych niedoborów wartości na poszczególnych indeksach, zaliczania do przychodów podatkowych nadwyżek wartości poszczególnych indeksów oraz prawidłowości ewidencjonowania w toku każdego spisu dokonywanego w ramach inwentaryzacji ciągłej ujawnionych niedoborów i nadwyżek na wartości poszczególnych
Czy uiszczona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi koszty uzyskania przychodu?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wycieków frakcji próżniowej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wycieków frakcji próżniowej
Czy wartość niedoborów stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu?
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
1. Czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP stwierdzone niedobory kasowe po stronie Wnioskodawcy mogą stanowić koszt podatkowy Wnioskodawcy?2. Jeśli stanowisko Wnioskodawcy w zakresie Pytania 1 jest prawidłowe, to czy w świetle art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o PDOP, stwierdzone niedobory kasowe mogą stanowić koszt podatkowy Wnioskodawcy w momencie ich ujawnienia / stwierdzenia (podpisania protokołu)
w zakresie możliwości zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów niedoborów kasowych powstałych przy prowadzeniu działalności gospodarczej za pomocą Agentów oraz określenia momentu uprawniającego Spółkę do zaliczenia ww. kosztów w rachunku podatkowym.
Czy wartość niedoborów inwentaryzacyjnych powstałych we wskazanych wyżej okolicznościach można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
1.Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe będzie zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów niedoborów w towarach? 2.Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe będzie zaliczenie do przychodów podatkowych nadwyżek w towarach?
Czy różnice wynikająca z rozliczenia gotówki w automacie biletowym (niedobory) w stosunku do zaewidencjonowanej sprzedaży stanowią koszty uzyskania przychodów? Czy różnice wynikająca z rozliczenia gotówki w automacie biletowym (nadwyżki) w stosunku do zaewidencjonowanej sprzedaży podlegają opodatkowaniu?