Interpretacje

Interpretacja
13.01.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości.

Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ciążących na Spółce obowiązków.

Interpretacja
04.03.2009 Podatki

Czy dokonanie przewalutowania pożyczki z euro na polskie złote według kursu niższego niż kurs po jakim przedmiotowe zobowiązanie zostało przeliczone na polskie złote w księgach Spółki w dacie zaciągnięcia tego zobowiązania spowoduje powstanie w którymkolwiek momencie dodatnich różnic kursowych stanowiących przychód na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy na dzień spłaty zobowiązania

Interpretacja
05.02.2009 Podatki

Zasady przeliczania obcych walut w transakcjach dotyczących dostaw towarów wraz z ich instalacją lub montażem z próbnym uruchomieniem.

Interpretacja
18.11.2008 Podatki

Czy na koniec roku 2007 Spółka posiada zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości faktycznie zgromadzonego kapitału 5.400.000 PLN, co stanowi 2.280.331,60 EUR, czy do wysokości zgromadzonego kapitału przeliczonego wg średniego rocznego kursu walut, tj. 8.626.266,48 PLN (kurs EUR 3,7829)?

Interpretacja
04.07.2008 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym nie powstaną różnice kursowe od własnych środków pieniężnych, które wpłynęły na rachunek walutowy Spółki i wypłynęły z rachunku walutowego Spółki w tym samym dniu, a w szczególności czy z tytułu tych operacji nie powstaną dodatnie różnice kursowe od własnych środków pieniężnych Spółki zwiększające przychody podatkowe.

Interpretacja
24.06.2008 Podatki

Czy Spółka jest zobowiązana do podatkowego rozliczenia zysku/straty wynikających z zamknięcia kontraktu terminowego w dniu jego zamknięcia pomimo braku faktycznej realizacji kontraktu rozumianej jako zapłata?

Interpretacja
24.06.2008 Podatki

Czy Spółka jest zobowiązana do podatkowego rozliczenia zysku/straty wynikających z zamknięcia kontraktu terminowego w dniu jego zamknięcia pomimo braku faktycznej realizacji kontraktu rozumianej jako zapłata?

Interpretacja
06.06.2007 Podatki

Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku: (1) W sytuacji przekazania w 2005 r. na rzecz zbywcy Centrum Handlowego zadatku w EUR, środki na rzecz którego Spółka pozyskała zaciągając pożyczkę w EUR, a pożyczkodawca wpłacił kwotę pożyczki bezpośrednio na konto zbywcy Centrum? Jeśli tak, to jak obliczyć różnice kursowe? Spółka 29.03.2006 r. zawarła

Interpretacja
24.04.2007 Podatki

W jaki sposób przelicza się kwoty wyrażone w walucie obcej na złote dla celów podatku od towarów i usług ?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio

Interpretacja
05.04.2007 Podatki

Spółka pyta, czy w okresie od 1 stycznia 2007r. kwoty wyrażone w walutach obcych wynikające z faktur dokumentujących powstanie przychodu lub sprzedaż należy dla celów zarówno podatku dochodowego od osób prawnych i podatku od towarów i usług przeliczać na złote polskie według kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym dzień wystawienia faktury ?

Interpretacja
26.09.2006 Podatki

Czy przypadku umów leasingu finansowego, gdy raty leasingowe denominowane są w walucie obcej, ma Ona obowiązek dokonania korekty podstawy opodatkowania, a tym samym wysokości podatku należnego pierwotnie zadeklarowanego z tego tytułu, w przypadku zmian kursu waluty w okresie trwania umowy. A ponadto korekty takiej winna dokonać jednorazowo po zakończeniu leasingu.

Interpretacja
14.06.2006 Podatki

podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu

Interpretacja
06.06.2006 Podatki

Czy na podstawie przepisów podatku dochodowego od osób prawnych prawidłowe jest postępowanie Spółki, która po uzyskaniu od kontrahenta informacji dotyczącej momentu otrzymania przez niego należności z Rosji za sprzedane towary wystawia korektę faktury, której skutki (podwyższenie lub obniżenie) przychodu) rozpoznaje w miesiącu jej wystawienia?

Interpretacja
01.06.2006 Podatki

Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, która po uzyskaniu od kontrahenta informacji dotyczącej momentu otrzymania przez niego należności od odbiorcy z Rosji za sprzedane towary (w USD), wystawia korektę pierwotnej faktury i skutki skorygowania faktury rozpoznaje w miesiącu wystawienia faktury korygującej.

Interpretacja
25.05.2006 Podatki

Po jakim kursie powinna zostać przeliczona na PLN kwota spłaconych odsetek od kredytu mieszkaniowego?

Interpretacja
16.05.2006 Podatki

Czy w przypadku zaciągnięcia kredytu denominowanego i jego spłaty, gdy przy poszczególnych spłatach nastąpi zmiana kursu waluty obcej powodująca waloryzację rat kredytu, powstają różnice kursowe będące kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będące przychodem zgodnie z art. 12 ust. 2a i 3?

Interpretacja
15.05.2006 Podatki

Czy przewalutanie pożyczek mocą aneksów, z chwilą zawarcia których następuje przewalutowanie pożyczki z EURO na PLN i postanowieniem, że spłata poszczególnych rat nastąpi w walucie polskiej oraz biorąc pod uwagę, że z chwilą przewalutowania i spłaty ich wartość wyrażona w PLN będzie niższa w porównaniu ze stanem z dnia zaciągnięcia spowoduje konieczność rozpoznania przychodu?

Interpretacja
27.02.2006 Podatki

Spółka pyta, czy w świetle zapisów ustawy o podatku od towarów i usług prawidłowo dokumentuje przeprowadzone transakcje nabycia towaru od dostawcy czeskiego wystawiającego fakturę sprzedaży bez naliczonego podatku VAT przy zapisie w kontrakcie, iż towar ten pochodzenia polskiego jest do odbioru ze składu sprzedającego na terenie Polski i winien być wysłany na rynek francuski.

Poprzednia Następna