Skutki podatkowe zbycia nieruchomości oraz ustalenie kosztów uzyskania przychodu.
Czy w przedstawionym zdarzeniu (winno być: stanie faktycznym), Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć na bieżąco składki, zarówno regularne jak i dodatkowe, wpłacane przez niego w ramach polisy na życie i dożycie z UFK zawartej na rzecz Członków Zarządu oraz Prokurenta do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej przez niego firmy?
Czy wydatki poniesione przez dzierżawcę na wyburzenie obiektów stanowiących własność Skarbu Państwa zlokalizowanych na gruncie Skarbu Państwa w związku z zakończeniem umowy dzierżawy stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1?
Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz zwolnienia przedmiotowego dochodów spółdzielni mieszkaniowej.
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży udziałów w Spółce 3 objętych w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa w postaci działu logistyki powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej (tj. w zakresie: środków trwałych, środków
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Dotyczy ustalenia: - czy w zeznaniu podatkowym CIT-8 składanym za rok podatkowy, w którym nastąpiło połączenie spółek Wnioskodawca powinien zsumować wszystkie przychody oraz wszystkie koszty uzyskania przychodów obu łączących się podmiotów (z uwzględnieniem podziału na źródła przychodów) i ustalić za ten rok jedną, wspólną podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy Wnioskodawca
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reklamę w ramach zawartej umowy z klubem sportowym oraz skorzystać z z tzw. ulgi sponsoringowej, o której mowa w przepisach art. 26ha ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy cena należna X za sprzedane wierzytelności pożyczkowe stanowić będzie przychód Wnioskodawcy. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności pożyczkowych przez X do Y, które wcześniej nie były zbywane przez X, Wnioskodawca będzie mógł rozpoznać jednorazowo w kosztach uzyskania przychodów kwotę główną niespłaconej pożyczki, z wyłączeniem ewentualnej straty poniesionej na sprzedaży tych wierzytelności
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca do przychodów podatkowych zaliczy przychód ze sprzedaży nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję w umowie o wspólnej inwestycji oraz zaliczy do kosztów uzyskania przychodu wydatki z tytułu nabycia nieruchomości i materiałów i usług związanych z remontem nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję
Możliwość zaliczenia wydatków ponoszonych na składki na ubezpieczenie na życie dla udziałowca (wspólnika będącego członkiem zarządu) i pracownika jako kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Skutki podatkowe związane z sprzedażą samochodu wygranego w konkursie.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości usług wykończeniowych w ramach otrzymanego przez klienta Vouchera.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy w jaki sposób zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki tytułem ustanawiania służebności, stanowiące pośrednie koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji - koszt historyczny.
Opłaty za zaoczne studia magisterskie kosztem uzyskania przychodów w działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali internetowych, do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Do części trwale związanych z gruntem Wnioskodawca powinien stosować stawkę amortyzacji w wysokości 4,5%, a do części nietrwale związanych z gruntem Wnioskodawca powinien stosować stawkę amortyzacji w wysokości 10%.
Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych na podstawie umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny, podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych