Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Skutki podatkowe wypłaty zysku po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę jawną i po przekształceniu wypłaconego udziałowcom spółki z.o.o. z kapitału zapasowego.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak opodatkowania wypłaty zysków wygenerowanych przed okresem, w którym spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT, oraz brak obowiązków płatnika.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat na kapitał zapasowy spółki.
Opodatkowanie zysku wypracowanego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej po jej przekształceniu w spółkę kapitałową i następczego przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową w przypadku wypłaty zysku przez spółkę komandytową.
Wypłata zysku spółki przejmowanej znajdującego się na kapitale zapasowym przez spółkę przejmującą - obowiązki płatnika.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.
Skutki podatkowe podwyższenia wkładów w Spółce przez Wspólników w kwocie skumulowanych zysków, wypracowanych przez Spółkę (w okresie przed uzyskaniem i po uzyskaniu statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) oraz przekazanych na kapitał zapasowy
W związku z jego przekształceniem w spółkę jawną, która złoży informację z art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a ustawy Ustawy CIT w terminie wskazanym w art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. c Ustawy CIT, nie będą spoczywać na spółce jawnej (powstałej z przekształcenia Wnioskodawcy) obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 ust. 6 Ustawy CIT.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Spółkę Wspólnikom, będących osobami prawnymi, zysków, wypracowanych przed 1 stycznia 2021 r., przekazanych na kapitał zapasowy, będzie neutralna podatkowo, tj. czy powstaną po stronie Spółki jakiekolwiek obowiązki z tytuły bycia płatnikiem dla ww. podmiotów ww. podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład działalności dealerskiej i nieruchomościowej, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład blacharnia i lakiernia, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do amortyzowania oraz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od całości wartości początkowej Nieruchomości Składowiska (z wyłączeniem gruntów) otrzymanych w wyniku Aportu, którego część wartości zostanie przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio.
Po upływie okresu, o którym mowa w art. 15cb ust. 2 ustawy CIT tj. roku, w którym została podjęta uchwala o przekazaniu zysku na kapitał rezerwowy lub zapasowy Spółki oraz dwóch następnych lat, Spółka ma prawo przeznaczyć zyski, stanowiące faktyczną podstawę kalkulacji kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy CIT na pokrycie straty bilansowej, zachowując przy tym prawo
Czy w związku z pokryciem straty bilansowej za rok obrotowy 2022 z kapitału zapasowego Spółki, Spółka utraci prawo do kosztów uzyskania przychodów ujmowanych w latach podatkowych 2020, 2021 i 2022 zgodnie art. 15cb ust. 1, ust. 2 i ust. 3 UPDOP z tytułu przekazania części zysku za rok 2018 na kapitał zapasowy Spółki i tym samym Spółka powinna rozpoznać na bieżąco w 2023 r., tj. w roku podjęcia uchwały
Utrata prawa do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu „hipotetycznych odsetek” w przypadku przekazania kapitału zapasowego na pokrycie straty.
Po upływie okresu, o którym mowa w art. 15cb ust. 2 ustawy CIT tj. roku, w którym została podjęta uchwala o przekazaniu zysku na kapitał rezerwowy lub zapasowy Spółki oraz dwóch następnych lat, Spółka ma prawo przeznaczyć zyski, stanowiące faktyczną podstawę kalkulacji kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy CIT na pokrycie straty bilansowej, zachowując przy tym prawo
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
Czy Spółka w oparciu o przepis art. 15cb ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - za rok 2022 kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za
Skutki podatkowe dobrowolnego umorzenia udziałów (według stanu prawnego obowiązującego w 2019 r.).